המלצות לסוף שבוע לא רגיל בעליל

טל ניסים בגלריה אינדי

תוכן ועריכה: עדי דהן

אז מה יש לנו השבוע? שלוש תערוכת יחיד חדשות, יריד ספרים וסיור חדש – כל אחד שונה לגמרי אך יותר מסקרן מהשני! במתחם ארטפורט יתקיים יריד ספרי אמן, שזכה להצלחה גדולה בשנה שעברה, ובהחלט שמחנו לשמוע שיתקיים גם השנה. מלבד מכירת ספרי האמן יתקיימו הרצאות וסדנאות בכניסה חופשית.
בירושלים תפתח תערוכת יחיד לאסתר כהן, שממשיכה ליצור בקו הייחודי והמקסים שלה. בגלריה רואו-ארט, הופך ניר סגל חלל אחד לבית קפה המזמין את הצופה לשיחה אחד על אחד עם האמן, ותערוכת יחיד נוספת נפתחת לטל ניסים, שמפליא לתאר את הנוף הישראלי בסדרת צילומים ועבודות וידאו.
ולבסוף – נותרו מקומות ספורים בלבד לסיור החדש שלנו באוניברסיטת תל-אביב, כל הפרטים בהמשך. 

תערוכות חדשות
"השמים עוברים לארץ אחרת", תערוכת יחיד לטל ניסים
תערוכה יפיפייה של טל ניסים, הכוללת עבודות וידאו וסדרת צילומים. עבודת הווידאו המרכזית מתעדת עץ אקליפטוס בודד ש"צופה" על תהליך פינוי מוקשים ברמת הגולן, וסדרת הצילומים עוקבת אחר הריסות הבניין ברח׳ פיין 1, בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב. זוהי תערוכה העוסקת בנוף הישראלי, על הריסותיו, מלחמותיו ופוטנציאל ההתחדשות שלו, וכל זאת בנימה פיוטית ועצובה בה בעת. טקסט התערוכה נכתב על ידי שני ורנר – ועל כן זו המלצה אישית וחמה במיוחד.
אפשר לקרוא את הטקסט כאן
אירוע הפתיחה: חמישי, 28.1.16, בשעה 20:00. גלריה אינדי, שביל המרץ 5 בנין 7 קומה 3, תל אביב
לאירוע בפייסבוק

״Two Work״, תערוכת יחיד לניר סגל. אוצרת: לאה אביר
ניר סגל מציג תערוכת יחיד בגלריה רואו-ארט, בעלת אופי חידתי ומסקרן. שתי העבודות שיוצגו בתערוכה מזמינות שיחה בין אנשים ובין האמן למבקרים, בתנאים מוגדרים מראש. העבודה "כל ההליכונים מיואשים" המוגדרת על ידי האמן כ"מכונת שיחה", היא שיתוף פעולה בין סגל לבין הרקדן והכוריאוגרף עודד גרף. שם התערוכה Two Work מכוון לפעולה כפולה של הצגה – שתי עבודות, שתי קומות, שיתוף פעולה בין שני אמנים ושיחה בין שני אנשים. המיצב השני בתערוכה, אף הוא בעל אלמנטים פרפורמטיבים, יוצג בחלל הקומה הראשונה אשר הוסב ל – The Flat Diamond Café (קפה היהלום השטוח), בו יימצא האמן לאורך שעות פעילות התערוכה, יארח וישוחח עם מבקרים אורחים אחד-על-אחד. ואם לא די בכך, ההזמנה לתערוכה מפצירה בנו: ״לא לשכוח נעלי ריצה!״ מומלץ ביותר, במיוחד למי שנהנה מתערוכות מפתיעות שמותחות את גבולות האמנות.
אירוע הפתיחה: חמישי, 28.1.16, בשעה 20:00. גלריה רואו-ארט, שביל המרץ 3 בנין 8, תל אביב
לאירוע בפייסבוק

״פיליגרן ומיני בשמים״, תערוכת יחיד לאסתר כהן. אוצרת: רז סמירה
אסתר כהן ממשיכה להפעים אותנו עם רישומי העט-על-נייר הנפלאים שלה. רישומי הפרחים על גבי מפות שראינו בתערוכה הקודמת שלה בבית האמנים, מתגלגלים הפעם לכדי תכשיטי-רישום עדינים.
אסתר כהן משלבת רישום מפורט של תכשיטי פיליגרן (טכניקת צורפות עתיקת יומין ששורשיה כבר בשנת 3000 לפנה"ס באזור תימן ומסופוטמיה) עם פרחי בושם, וקושרת בין מסורות של עיצוב ותכשיטנות לבין הטבע שהיווה מקור השראה לעיצובים אלו, והקשר של השניים לקמעות, פולחנים ונרטיבים המעלים שאלות על היחסים שבין הטבע למעשה ידי אדם.
אירוע הפתיחה: שישי, 29.1.16, בשעה 11.30, משכנות שאננים, ימין משה, ירושלים
לאתר גלריה דואק

יריד ספרי אמן, ארטפורט
יריד מיוחד במינו, אשר מתמקד בספרי אמן. אז מהם ספרי אמן בעצם? ספרים שנוצרו על ידי אמנים, כמובן, מתוך מחשבה על הפורמט של הספר כיצירת אמנות. אלו לא ספרים רגילים שיכולים להימכר בחנויות ספרים, אלא אפשרות מרתקת לראות יצירת אמנות בחיק האינטימי של הפרינט. היריד התקיים בפעם הראשונה בשנה שעברה, וזכה להצלחה גדולה. ניתן כמובן לרכוש את ספרי האמן (כל ההכנסות מגיעות הישר לאמנים) ולהשתתף במגוון הפעילויות הרחב שהיריד מציע, כגון: סדנת ספרי אמן לילדים בהנחיית האמנית עדן בנט, או אירוע בשם המבטיח: ״זאב אנגלמאיר – "מסע לוולגריה" – טקסטים ותמונות, המלצות לטיול לארץ המובתחת״. מוזמנים לבדוק את תכנית האירועים המלאה באתר ארטפורט
שימו לב כי הכניסה לכל האירועים חופשית, אך המקומות מוגבלים. יש להירשם מראש ב artprortartistbookfair@gmail.com
אירוע הפתיחה: חמישי, 28.1.16, בשעה 18:00. ארטפורט, דרך בן צבי 55, תל אביב
לפרטים נוספים באתר ארטפורט

סיור באוניברסיטת תל-אביב – נותרו מקומות ספורים!

מדובר בסיור חדש שלנו המשלב ביקור במתחם הקמפוס היפה והעשיר בפסלי חוצות וביקור בשתי תערוכות, רגע לפני שהן ננעלות.
"אנשים, עבודות מאוסף יגאל אהובי לאמנות", אוצר: מתן דאובה. תערוכה החוקרת את הופעת הפורטרט באמנות המודרנית והעכשווית.
"1980" אוצר: עירן דורפמן. תערוכה המציגה פרוייקטים של שלושה אמנים ישראלים צעירים: אסף גרובר, עידו מיכאלי, אלהם רוקני. כולם מגיבים לשנת הלידה שלהם 1980.
בגלריה של בית התפוצות נבקר בתערוכת היחיד של אליהו אריק בוקובזה "United Colors of Judaica". אוצרת ד"ר סמדר שפי. התערוכה משלבת את ציוריו של בוקובזה עם חפצי יודאיקה עתיקים.
נותרו מקומות ספורים בלבד לסיור המקסים הזה,
מחיר הסיור 100 ₪ (כולל ביקור בתערוכה של בוקובזה בבית התפוצות)
להרשמה צרו קשר

ולסיום, משהו חדש מבית Talking art

אנחנו מבשלים עבורכם תכנית חדשה בשם – ״Talking Art עד הבית״. הפרטים יחשפו בקרוב!

זה הולך להיות סוף שבוע סוער ומשובח,
תבלו.
שני ועדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *