מילים ותמונות – המלצות לסופ"ש 31.3-1.4.16


רמי מימון, גלריה אינדי

רגע לפני שהסיור שלנו לפריז ממריא, אני חייבת להשאיר אתכם עם כמה המלצות לסופ"ש, כי הוא פשוט עמוס בכל טוב. בסימן של מלים ותמונות, טקסטים, ספרים, שירה ואמנות תוכלו בסוף השבוע הקרוב לבקר בפתיחה של תערוכה פיוטית באוצרותו של שימחה שירמן, ולקנות ספרי אמן מיוחדים ביריד בגלריה אינדי. במקביל, ובסימן של נשיות תוכלו לבקר בתערוכתה החדשה של אודליה אלחנני הקושרת בין ייצוג ומסורת נשיים, ולקנות יצירות של אמניות נשים, במטרה נעלה של עזרה לנשים שורדות זנות. לשמחתנו, האירועים פזורים על פני הסופ"ש (ויום רביעי) כך שתוכלו, אם תרצו, להספיק הכול:

"החשכה ברורה כשמש", תערוכה קבוצתית. אוצר: שמחה שירמן
במקרה של התערוכה הזו, אין צורך להכביר במלים שכן רק מרשימת האמנים המשתתפים אפשר לחטוף צמרמורת של עונג. בנוסף לזה, אוצר התערוכה הוא לא אחר מהצלם הוותיק והנהדר שימחה שירמן. שהוא גם כתב את הטקסט הבא על התערוכה:
"יצירת אמנות, שיר, חומר וגוף מתבונן נפגשים בחלל הגלריה כתערוכה. זו יכולה להיות פתיחה מוכרת של אגדה או סיפור. פתיחה שכזו, המתארת בפשטות את מצב הדברים, מעוררת שאלות הן ביחס ל"נפגשים"- שכן פגישה יכולה להיות פגישה מתוכננת או פגישה מקרית – והן ביחס להתפתחות הסיפור ולמשמעות המתפרשת מתוך הדברים והקשרים שביניהם."
אמנים משתתפים: אבי גנור, אורי גרשוני, אורית טוכמן, אורית צוקרמן, איילת השחר, אנה ים, גלעד אופיר, דן לב, דרור דאום, ורדי בוברוב, זואי גרינדאה, יעלי גבריאלי, לי ינור, מאיר רקוץ', מיכה קירשנר, מקס אפשטיין, עילית אזולאי, פסי גירש, רוני סתר, רני פרדס, רמי מימון, שגית זלוף נמיר
אירוע פתיחה: חמישי 31.3.16 בשעה 20:00. מקום לאמנות, שביל המרץ 6 תל אביב
אירוע פייסבוק

"הסוד שבניחוח", תערוכת יחיד לאודליה אלחנני. אוצרת: דנה גילרמן
נקודת המוצא לתערוכה היא הסלוגן "הסוד הוא בניחוח" של אבקת הכביסה "סוד", וכשמה כך היא עוסקת בסודות, ובנשים. במרכז התערוכה גובלן ענק שנרקם על ידי האמנית וקבוצת נשים בדואיות מהכפר לקיה שבדרום הארץ. בדימוי מוטמע ציורו המפורסם של ז'אן פרנסואה מייה "מלקטות" (1857) ותצלומים של נשים בהודו.
באופן אינטואיטיבי, עבודת הרקמה מקפלת בתוכה סוגיות של נשיות בשל המסורת שלה והפעולה העמלנית הנקשרת בד"כ עם עשייה נשית. להבדיל, ציורו של מייה מציג את הנים באור אחר – מחוץ לבית, כחלק מפועלי השדה, והוא אף מאדיר אותן ואת כוחן. על כן, אני סקרנית לראות מה התוצאה של שילוב תרבויות, זמנים ומדיומים זה, ובפרט עם השם המסקרן שזורק אותנו אל העולם העכשווי.
אירוע פתיחה: חמישי 31.3.16 בשעה 20:00. בית האמנים ע"ש זריצקי. רח' אלחריזי 9 תל אביב
במקביל תפתח בבית האמנים גם תערוכת יחיד לשרון גרשמן "מי לא משוגע". אוצרת: ורה פלפול

תערוכות נוספות שנפתחות בחמישי הקרוב
תערוכת יחיד ללייל אשטון האריס בגלריה זומר לאמנות עכשווית
אירוע פייסבוק
"פנומה", תערוכת יחיד להילה בן ארי בגלריה פיינברג פרוג'קטס
אירוע פייסבוק

אירוע מכירת אמנות בגלריה ארטמיסיה למען עמותת המכללה
את "ארטמיסיה" גלריה לאמנות נשים, כבר הצגתי בעבר, והנה עכשיו הן חוזרות לכותרות עם תערוכת מכירה מיוחדת שיש לה גם מטרה מצוינת.
שיתוף פעולה מיוחד בין הגלריה לבין "המכללה" – עמותה שפועלת למען הקמתה של מכללה חברתית שתסייע לנשים שורדות זנות להשתלב במעגל התעסוקה. המכללה פועלת בשלוש השנים האחרונות ועסקה עד כה בעיקר בשיקום הנשים והכשרתן לעבודה בתחום מכירות אופנה. 20% מהמכירות בתערוכה (שבה יוצגו מן הסתם רק עבודות של אמניות נשים) יתרמו ל"מכללה".
בין האמניות המציגות: אביבה אורי, לאה ניקל, מרים כבסה, ציונה תג'ר, גפן רפאלי, נעה גינזבורג ורקפת וינר עומר.
יום רביעי, 30.3.16 בין השעות 19:30-23:00. "ארטמיסיה– גלריה לאמנות נשים", אברבאנל 31 בתל אביב
אירוע פייסבוק

Indiephotobook – יריד ספרי צילום
משהו טוב קורה בגלריה אינדי, אחת מהגלריות השיתופיות הוותיקות בארץ, ואשר עוסקת בצילום. מאז עברה למשכנה החדש בקריית המלאכה ושינתה את הרכב החברים, הגלריה בולטת בעשייה חיונית ובתערוכות נהדרות. הפעם הם מפתיעים עם יריד בו יימכרו עשרות ספרי-אמן וקטלוגים של צלמים ואמנים – ישראלים ברובם. במקביל למכירת הספרים תפתח התערוכה החדשה "יוצא לאור" (פתיחה: חמישי 31.3.16 בשעה 20:00) בה יציגו האמנים פראנס לבה-נדב, רמי מימון וחיים דעואל לוסקי ספרי אמן הנמצאים עדיין בתהליך עבודה.
כמו כן, בשבת 2.4.16 תוכלו ליהנות משיחה עם האמנית נועה בן שלום ולאחריה פאנל עם משתתפי היריד שיספרו על הספרים.
31.3-2.4.16, גלריה אינדי, שביל המרץ 5 בניין 7, קומה 3, תל אביב
לשעות פעילות ופרטים נוספים
אירוע פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *