פוחלץ בזירת איגרוף, המלצות לסוף השבוע 10-12.3.16


תומר ספיר, "מרכז ההסברה"

עריכה ותוכן: עדי דהן

בסוף השבוע הקרוב נוסעים לטייל. בצפון, תומר ספיר נובר ומשחק עם אוסף הטבע והמולדת של מוזיאון בית חנקין שנפתח מחדש, ומציג ערבוב מפתה בין פסליו לבין הממצאים במקום. נמשיך עם הקו של צמחיה והקשר שלה לזהות מקומית בירושלים: אסתר כהן משיקה ספר אמן וגם שיח גלריה בעקבות תערוכת היחיד ״פיליגרן ומיני בשמים״. משם נעבור להרצליה, ליריד אמנות חדש בשם ARTi מבית המכירות ״תירוש״, אשר מציע עבודות אמנות למכירה לצד פעילויות והרצאות לקהל הרחב. ונקנח בקריית המלאכה בתל אביב, בתערוכת היחיד של יערה צח, אשר מקימה זירת איגרוף פיסולית. לשים חגורות, מתחילים:

״מרכז ההסברה״, תערוכת יחיד לתומר ספיר. אוצרת: נטע הבר
תערוכה המסכמת תהליך עבודה בן שנה של ספיר עם אוסף המוזיאון ועם תושבי כפר יהושוע לרגל פתיחתו המחודשת של מוזיאון בית חנקין. הבחירה בספיר נראית מדויקת ביותר: בשנים האחרונות יוצר האמן ויטרינות המזכירות אסתטיקה של מוזיאוני טבע – בהם אבני חן, צמחים, שלדים ופוחלצים מפוברקים ומפוסלים. בתערוכה מציג ספיר מעין חדר פלאות, בו משולבים יחד פריטים שאסף מהסביבה, פסלים שלו ומוצגים מאוסף המוזיאון. בנוסף, הזמין ספיר את תלמידי בית הספר והתושבים להתבונן בסביבה, ללקט ממנה אובייקטים, לצלם וליצור קולאז'ים, אשר חלקם הוטמעו בתוך ההצבה וחלקם תועדו על ידי האמן ומוצגים בתערוכה כתצלומים. לסיכום, נדמה שעבודותיו של תומר ספיר לא יכלו למצוא שידוך טוב יותר.
אירוע הפתיחה: שבת, 12.3.16, בשעה 12:00. מוזיאון בית חנקין בכפר יהושוע
אירוע פייסבוק

״לאור יום״, תערוכת יחיד ליערה צח. אוצרת: לאה אביר
בתערוכת הפיסול החדשה שלה, מתחילה צח מעולם דימויים שמרכיב יחד קונוטציה ברורה של אלימות וגבריות. עם זאת, בפעולה של פירוק והרכבה מחדש, מוסיפה האמנית על האסוציאציה הראשונית רבדים נוספים הקשורים במיניות, מגדר ויופי. הגלריה הופכת לזירה – זירת איגרוף או זירת פשע – אך בניגוד לתדמית החשוכה של זירות אלו, צח מציעה עיסוק באלימות ומיניות ״לאור יום״, ככותרת התערוכה.
אירוע הפתיחה: חמישי, 10.3.16, בשעה 20:00. גלריה רו-ארט, שביל המרץ 3, בניין 8, תל אביב
אירוע פייסבוק

שיח גלריה והשקת ספר אמן לאסתר כהן
שמחה כפולה: אסתר כהן, שעל תערוכת היחיד שלה המלצתי לפני כמה שבועות משיקה ספר אמן חדש ומארחת שיח גלריה אתה ועם האוצרת רז סמירה. הזדמנות מעולה לראות את התערוכה, ולהכיר קצת יותר לעומק את עבודותיה של האמנית.
שיח גלריה והשקת ספר אמן: שישי 11.3.16, בשעה 11:30. גלריה דואק, משכנות שאננים ירושלים

יריד ARTi בבית המכירות תירוש
בית המכירות הוותיק ״תירוש״ פותח יריד אמנות חדש שיתקיים בפעם הראשונה בחלל בית המכירות בהרצליה, במהלך סוף השבוע הקרוב. ביריד ישתתפו 14 גלריות ומספר פרויקטים עצמאיים של גלריות ואנשי שדה מתחום האמנות. ביניהם יוצג גם פרויקט מיוחד עבור יליד ביה"ס מוזות שהתקיים בשיתוף האמן Know Hope. בנוסף, מעבר למכירת עבודות אמנות, יתקיימו במהלך ימי היריד הרצאות ופעילויות מיוחדות לקהל הרחב ללא תשלום (אך בתיאום מראש): הרצאה על אמנות וטכנולוגיה, הרצאה על אמנות ואספנות, ערב טעימות יין ועוד.
אירוע פתיחה: חמישי, 10.3.16, משעה 16:00. בית המכירות תירוש, כיכר דה שליט, הרצליה פיתוח
הכניסה לכל ימי היריד חופשית ומותנית בהרשמה מראש באתר: www.artiroche.co.il
שעות פעילות היריד:
יום שישי, 11.3, 11:00 – 16:00, יום שבת, 12.3, 11:00 – 22:00, יום ראשון, 13.3, 16:00 – 22:00
אירוע פייסבוק

ולסיום, ההרשמה נמשכת לסיור האמנות בקריית המלאכה שיתקיים ביום שישי 25.3.16

כל הפרטים והרשמה, כאן

שיהיה סוף שבוע הרפתקני,
שני ועדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *