המלצות חמות לסוף שבוע קריר 21-23.1.16


רינת שניידובר, גלריה רוזנפלד

השבוע נפתחות כמה תערוכות מבטיחות במיוחד, בין היתר תערוכתה המסקרנת של דגנית בן-אדמון אשר מציגה תערוכת יחיד לאחר תקופה ארוכה של היעדרות. התערוכה מוצגת בגלריה אסול, אשר מיקומה הלא-שגרתי, בתוך מפעל טקסטיל פעיל בדרום העיר, בוודאי יוסיף לחוויה ולתכני התערוכה. תערוכתה של רינת שניידובר אשר מציגה פרויקט נועז, בו היא מתחקה אחר דמותה של מבקרת האמנות גליה יהב.
מומלץ גם לבקר ב"מרכולת של אורן" בגלריה משונע, תערוכה שמתחפשת למכולת שכונתית, בה במקום המוצרים הרגילים נפגוש את יצירותיו של אורן פישר.
וכמובן, יש לנו סיור "שישי קולטורה", שיוצא לדרך ביום שישי הקרוב בשוק הפשפשים
להלן כל הפרטים:

תערוכות חדשות
"אלליי!", תערוכת יחיד לדגנית בן-אדמון. אוצר: יונתן אולמן
תערוכת היחיד של דגנית בן-אדמון מציגה מכלול של עבודות חדשות.
זוהי תערוכה אישית, אך נוגעת גם בנושאים פוליטיים כמו מזרחיות בישראל, פריפריה ואסטתיקה שנודדת בין הנוסטלגי לביקורתי. שם התערוכה "אלליי!" מצביע על זעקה או תחינה, ובמצלול המיוחד של המילה ישנה זמירה חבויה, תפילה.
יונתן אולמן, חברי הטוב, אמון על האוצרות ואין לי ספק שזו תהיה תערוכה מיוחדת במינה.
אירוע פתיחה: חמישי, 21.1.6, בשעה 20:00. גלריה אסול, אבולעפיה 6 תל אביב
לאירוע בפייסבוק

"גליה יהב – דיוקן עצמי", תערוכת יחיד לרינת שניידובר
שניידובר "תוקפת" חזיתית את נושא ביקורת האמנות בישראל, על-ידי שימוש בתכנים ופרסומים מעמוד הפייסבוק של המבקרת הבולטת ביותר בארץ כעת – גליה יהב.
ישנה הבטחה לתערוכה חצופה ונועזת, ששוברת את הקיר הדמיוני המפריד בין המקצועי לאישי בסצנת האמנות המקומית. בנוסף שאלות רבות הקשורות לפרטיות ברשת, ותיחזוק של זהות דרך הפייסבוק עולות בהקשר זה, ובהחלט מעניין לעקוב ולראות איך יתפתח השיח (אם בכלל) בין שניידובר ליהב גם מחוץ לתערוכה.
גלריה רוזנפלד, שביל המפעל 1 תל אביב אירוע פתיחה: חמישי, 21.1.6, בשעה 20:00.
לאירוע בפייסבוק

"?Are We There Yet" תערוכה זוגית לסשה טמרין ולירון טור כספא. אוצרות: מרים נאה והילה ווגמן
למהירים – תערוכת בזק לסופ"ש אחד בלבד. בתערוכה המשותפת,"Are We There Yet?", מציגים סשה טמרין ולירון טור-כספא מקבץ של צילומים ושל אובייקטים, עצמים דמויי-סלע לצד חומרים רכים. במרחב שבין העבודות הדו-ממדית לאובייקטים, סשה ולירון מבקשים לצייר מגרש משחקים כחלחל, בו חוקי המשחק נמתחים אל הלא ידוע והבלתי צפוי.
אירוע פתיחה: חמישי, 21.1.6, בשעה 20:00. נעילה: שבת ה-23.1.16
אינדי- גלריה שיתופית לצילום, שביל המרץ 5 בנין 7 קומה 3, תל אביב
לאירוע בפייסבוק

"המרכולת של אורן", תערוכת יחיד לאורן פישר

אורן פישר מציג מיצב בו התערוכה מתחפשת לחנות מכולת. זהו חלל מושלם לסוג כזה של פעולה אמנותית – החלל של גלריה משונע צר, ארוך ובעל וויטרינה שקופה שפונה לרחוב, וממשיכה את רצף החנויות של רחוב הרצל. השמות המסקרנים של העבודות כגון "דמעות על כרית", "חתיכה מהספסל עליו התנשקנו לראשונה", "ערכת סלפי לבד בשקיעה", מצביעות על תצוגה הומוריסטית, ועם זאת חכמה ונוגעת ללב.
אירוע פתיחה: חמישי, 21.1.6, בשעה 20:00. גלריה משונע, הרצל 112 תל אביב
לאירוע בפייסבוק

"שישי קולטורה – סיור אדריכלות בשוק הפשפשים" 21.1.16
נותרו מקומות ספורים לסיור המדובר בשוק הפשפשים, אחד המקומות המעניינים ביותר בעיר – רווי במצבים משתנים, ביופי ובכיעור, אינטנסיבי ומלא בקסם ובמסתורין.
עליאל קיי, מדריכת הסיור הייתה חלק מהמשרד האחראי לשיפוצו ושיקומו. בסיור נשוטט בשוק, נדבר על העקרונות התכנוניים אשר עמדו מאחורי שיקומו, ננסה להבין מה האופי האמתי של המקום ומה תכנון אדריכלי מאפשר.
ברחובות הסובבים נחשף לבנייה חדשה ומתוכננת מראש – נדבר על כל בניין במיקומו המיוחד, עם ההיסטוריה שלו ועל פעולה ועל משמעותה של אדריכלות-חברתית.
הסיור בהדרכת עליאל קיי
אדריכלית בוגרת בצלאל. מרצה במחלקה לאדריכלות בבצלאל, שותפה במשרד קיסלוב-קיי אדריכלים. ממקימי קבוצה וכו'; קבוצה העוסקת בחקר המרחב הציבורי ובאקטיביזם חברתי.
מחיר הסיור 90 ש"ח
להרשמה צרו קשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *