בשותף, המלצות הסופ"ש 27-29.7


JAZZ COMPUTER בתערוכה "זרם חליפין"

עשיית אמנות יכולה להיות עניין בודד, גם בתהליך היצירה עצמו, וגם אחר כך כאשר עלולה להיות תחושה תחרותית ולא נעימה בין האמנים. המלצות סוף השבוע הקרוב מבקשות לעומת זאת לחגוג את הרוח השיתופית של האמנות, אמנים ואמניות שבחרו להתאגד ולהקים חללים ופרוייקטים משותפים שיהיו גדולים יותר מסך חלקיהם. גלריה "מקום לאמנות" חוגגת שלוש שנים של עשייה למען אמני מתחם קריית המלאכה, בגלריה בנימין בוחנת תערוכה קבוצתית את היחסים בין טכנולוגיה עכשווית לעשיית וצריכת אמנות ובירושלים תציג קבוצת "בית ריק" הקולקטיבית את תוצרי תוכנית שהות האמן הראשונה שלהם. בנוסף – אנחנו מודיעים בהתרגשות על פתיחת מחזור נוסף של תוכנית הסיורים השנתית שלנו, ספינת הדגל של Talking Art, הישארו עד סוף ההמלצות לכל הפרטים ולינק להרשמה.
עריכה ותוכן: צוות Talking Art

"זרם חילופין", תערוכה קבוצתית בגלריה בנימין. אוצרות: הגר בריל ונאוה ג׳וי אוזן
מערכת היחסים בין יצירת האמנות, הצופה וטכנולוגיה עכשווית היא הנושא של התערוכה "זרם חילופין" בגלריה בנימין. אמנות תמיד עשתה שימוש בטכנולוגיה המתקדמת של תקופתה, כך היה עם הדפוס, מאוחר יותר עם צבעים סינטטיים תעשייתיים, עם טכנולוגיית הצילום או הווידאו ועוד. אמנים ואמניות תמיד לקחו טכנולוגיה איזוטרית ובחנו עד לאן אפשר למתוח את הגבולות שלה, כך גם מדיומים אמנותיים הנראים לנו היום מעט מיושנים, היו בזמנם בחזית החדשנות הטכנית. התערוכה בגלריה בנימין מבקשת לבחון אמנות העושה שימוש בטכנולוגיה המתקדמת של היום. תכנות, חיישני וידאו וצליל ומסכי מגע משמשים גם כנושא התערוכה וגם כאמצעי התצוגה.
אירוע פתיחה: חמישי 27.7, 20:00, גלריה בנימין, שביל המרץ 5, תל אביב. אירוע פייסבוק

"Art Party", חגיגות שלוש שנים לגלריה "מקום לאמנות" בקרית המלאכה
לא צריך לומר שיש לקריית המלאכה מקום חם בלב שלנו, וכמו שכל מי שהשתתף בסיורים שלנו שם יודע, המתחם רק הולך ומתפתח. בשלוש השנים האחרונות גלריית "מקום לאמנות" תורמת רבות לקידומו של המתחם והאמנים הפועלים בסביבתו. בסוף השבוע הקרוב יחגוג המקום יום הולדת שלוש, וכיאה למקום המבקש לייצג רבים מאמני מרכז אמנותי שוקק כמו קריית המלאכה – הם חוגגים בגדול. עם תערוכה של כמאה (!) אמנים ואמניות, מוזיקה חיה ומסיבה אל תוך הלילה. מומלץ לבדוק את עמוד האירוע או באתר הגלריה להתעדכן ברשימת האמנים הענקית ולבוא לחגוג עם המוסד המתהווה הזה עוד שנת פעילות.
אירוע פתיחה: חמישי, 27.7, 19:00, מקום לאמנות, שביל המרץ 6, תל אביב. אירוע פייסבוק


עדי סנד, מסיבת אמנות, גלריה מקום לאמנות

"חדר אמן" הצגת פרויקט השהות של מידד אליהו ב"מפעל" של קבוצת בית ריק
"בית ריק" הוא אחת ההתרחשויות האמנותיות המעניינות ויש שיאמרו גם החשובות של השנים האחרונות. קבוצה של אמנים, מעצבים ואקטיביסטים משתלטים בכל שנה על בניין או מתחם אחר ומפעילים אותו כמרכז אמנות שיתופי-קהילתי ואז לאחר כמה שבועות נעלמים כלעומת שבאו. "המפעל", הוא התפתחות של הרעיון הזה, הפעם אלמנט הזמניות ירד מהפרק והקבוצה החליטה להפעיל את המרכז לטווח ארוך, בשיתוף עם העירייה והקהילה. במוצאי שבת יפתח המפעל את שעריו בכדי להציג את תוצאותיו של חדר האמן הראשון במקום, מעין תוכנית שהות אמן זוטא, בה יתארח בכל פעם אמן אחר במקום, יעשה בו שימוש כראות עיניו ויעביר אותו הלאה לאמן אחר. ראשון המשתתפים הוא הצייר מידד אליהו שהציג לאחרונה בביאנלה בהודו.
אירוע פתיחה: מוצ"ש, 29.7, 21:00, המפעל, המערביים 3, ירושלים. אירוע פייסבוק

הנה זה קורה – ההרשמה לתכנית הסיורים השנתית שלנו – החלה!
בין הסיורים השנה: סיור VIP בפסטיבל הצילום הישראלי / החיים הצעירים בבאר שבע העתיקה בהנחיית פרופ' חיים מאור / כסף ואמנות בצפון תל אביב / סיור אופנה ישראלית בהנחיית גלית רייסמן / אמנות במרחב הציבורי בהנחיית האוצר ניר הרמט / סיור בעקבות ההיסטוריה המצולמת של תל אביב בשיתוף עם "הצלמניה" / וכמובן סיורי גלריות, ביקורי סטודיו וסיורים במוזיאונים. שימו לב, השנה אנו פותחים ארבע קבוצות: בימי שלישי, חמישי ושישי, והתכנית בכל קבוצה מעט שונה. לתכנית הסיורים המלאה ופירוט התאריכים בקישור

שיהיה סוף שבוע נעים ושיתופי לכולם מכולנו
שני ורנר
וצוות Talking Art


מרים ויסנשטיין, 1941, צילום: רודי ויסנשטיין. מתוך הסיור "שביל הצלמניות", תכנית סיורים שנתית 2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *