חיבור וירטואלי, המלצות הסופ"ש 6-8.7


עינב זיו, בתערוכה "נוף בערפל", בית האמנים

הקיץ מכה במלוא עוזו ולנו אולי קשה יותר לזוז בחום הזה, אבל האמנות לא עושה סימנים של עצירה. השבוע מחכים לנו חיבורים משונים: כמו הגולם מפראג ומציאות מדומה בתערוכתה של אורה ראובן בגלריה הקיבוץ, זמר עברי קלאסי ומוזיקה מקודשת באירוע הנעילה של תערוכתו של נועם ענבר במוזיאון תל אביב ובקתות סקי אירופאיות במאה שערים, בתערוכתה של עינב זיו. הזדמנות מצוינת להתחבר לאמנות וכל זאת בקרירות המזגן של הגלריות והמוזיאונים.
ובחדשות נוספות – בעקבות דרישת הקהל, פתחנו סיור נוסף למוזיאון ישראל, ההרשמה בעיצומה, אז הישארו עד סוף ההמלצות ועקבו אחרי הקישור להזמנת כרטיס.
עריכה ותוכן: צוות Talking Art

"נוף בערפל" תערוכת יחיד לעינב זיו. אוצר: רון קונר
עינב זיו היא יקירת ליבנו, וחלק מהצוות שלנו. חשוב מכך, היא גם אמנית נהדרת ומרגשת. זיו היא נודדת בנשמתה, רק לפני שנתיים חזרה משהות ארוכה בניגריה וברלין, וכעת היא עוזבת אותנו לזמביה. תחושת הזרות, או אולי היכולת להביט על החברה מזווית אחרת נכחו גם בתקופה בה עבדה בירושלים; שכונת מוסררה המעורבת, הנושקת למאה שערים ומזרח ירושלים – עירבוב הנופים והתרבויות הזה נוכח בעבודותיה ויוצר עושר ציורי מרובד ומלא חיים.
אירוע פתיחה: יום חמישי, 6.7, 19:30, בית האמנים, אלחריזי 9, תל אביב. אירוע פייסבוק

"גו גו גולם", תערוכת יחיד לאורה ראובן. אוצרת: יעל קיני
הגולם מפראג, מציאות מדומה ותקשורת המונים הם שלושת הצירים המפתיעים של תערוכתה החדשה של האמנית אורה ראובן שכבר קנתה לעצמה שם כאמנית שלא מפחדת להתמודד בעבודותיה עם נושאים שנויים במחלוקת כגון עירום גברי, אירוטיקה בגיל מבוגר ועוד. בתערוכתה החדשה מותחת ראובן קו בין סיפור הגולם מפראג, לבין תקשורת ההמונים העכשווית ומוצאת דמיון בהאדרת הדמויות הציבוריות עד שהן מתגלות במערומיהן. בתערוכה החדשה יהיה שימוש במדיום הניסיוני של מציאות מדומה, קסדה דיגיטלית תאפשר למבקרים בתערוכה לצפות בציורים וירטואליים ולחקור את האפשרות של חדירה לעומק הציור והטכנולוגיה.
אירוע פתיחה: יום שישי, 7.7, 12:00, גלריה הקיבוץ, דב הוז 25, תל אביב. אירוע פייסבוק


מקהלת גיא בן הינום, אירוע הנעילה של התערוכה "שרים בכיכר", מוזיאון תל אביב לאמנות

אירוע הנעילה של התערוכה "שרים בכיכר" של נועם ענבר. אוצרת: רותי דירקטור
נועם ענבר הוא מהיוצרים היותר מוערכים ומסקרנים במוזיקה הישראלית החדשה. בחצי השנה האחרונה הציג ענבר תערוכה במוזיאון תל אביב, לא תערוכה במובן הקלאסי של המילה, אלא סדרה של אירועים שחקרו אלמנטים של שפה, קול ואינטראקציה עם קהל. החל משם התערוכה האירוני ועד מופעים עם שמות כמו "קנטטת ג'יבריש", תערוכתו של ענבר לא ביקשה להיות ממתק קל לעיכול, אלא מחקר מעמיק של תקשורת אנושית ואינטראקציה חברתית. מופע הנעילה של התערוכה עם "מקהלת גיא בן הינום", היא הזדמנות מצוינת להיחשף ליצירה ניסיונית שנמצאת בחזית העשייה המוזיקלית והאמנותית בארץ.
יום חמישי, 6.7, 19:30, מוזיאון תל אביב (מבואת ריקליס, הבניין הראשי), שדרות שאול המלך 27
ההשתתפות כלולה בכרטיס הכניסה למוזיאון. אירוע פייסבוק מקהלת גיא בן הינום, "אל מטע הגומי", מתוך מופע במוזיאון תל אביב בהשתתפות הקהל

4.8.17 שישי קולטורה: סיור במוזיאון ישראל, ירושלים לאור הביקוש פתחנו מועד נוסף
שלל תערוכות נפלא מוצג כעת במוזיאון ישראל, ואנחנו פשוט לא יכולים להתאפק. שני ורנר חוזרת למקורות ומדריכה סיור מוזיאלי במיטב המסורת. אנו נבקר בתערוכה המדוברת של האמן הסיני אי וויוי "אולי, אולי לא" ובתערוכות הצילום של מיכה ברעם "1967" ושל עילית אזולאי "עצם הדברים". הסיור שוזר יחד עבר-הווה-עתיד, ישראלי ובינ"ל, וכל זאת בראי עבודותיהם של שלושה אמנים בולטים ומשפיעים בהיסטוריה של ישראל, ובשדה האמנות העכשווית בארץ ובעולם.
הסיור בהדרכת שני ורנר יוזמת ומקימת Talking Art, בוגרת תואר שני בתולדות האמנות, מדריכת סיורי אמנות מנוסה בארץ ובחו"ל.
עלות הסיור 110 ₪, לא כולל מחיר הכניסה למוזיאון (משולם עצמאית על ידי המשתתפים בסיור). שימו לב – מספר המקומות מוגבל לכ-20 משתתפים.
פרטים נוספים והרשמה בקישור


איי וויוי, "אולי, אולי לא", סיור במוזיאון ישראל, ירושלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *