סוף שבוע רגוע – המלצות 17-19.3.16


סיור אמנות בקריית המלאכה: אורית ברתיני "המסע החל!", אינדי מכון שיתופי לצילום

בתום כמה שבועות של שתיקה, בהן עדי דהן היקרה ערכה את ההמלצות השבועיות שלנו, הפעם אני חוזרת להמליץ על כל התכנים האמנותיים שנראים לי שווים. בסוף השבוע הקרוב אני מציעה לכם להירגע, לשבת בכיסא ולתת לאחרים לעשות את העבודה. כך למשל תוכלו לשמוע הרצאה מפי אמן ניגרי בכיר, לבחור ממבחר סרטי האמנות והתרבות בפסטיבל "אפוס" המשובח, ולהשתתף בכנס סביב אמנותה המיוחדת של דגנית ברסט. אם לא די בכך, ובכל זאת בא לכם להסתובב, אז יש גם תערוכה חדשה ומומלצת וסיור אמנות על הפרק. אז ככה:

אמנות בשדה המורחב: הרצאה של אמן המיצג הניגרי ג'לילי אטיקו
לאחרונה חלה עלייה בתשומת הלב הניתנת לאמנות העכשווית באפריקה. במוזיאון תל אביב מתוכננות שתי תערוכות בנושא, ובמוזיאון ישראל מוצגת בימים אלה תערוכתו של האמן יליד אפריקה ז'ורז' אָדֶאַגבּו. גם בבית הספר לאמנות ועיצוב "שנקר" החליטו להתמקד בנושא, ואמן המיצג הניגרי ג'לילי אטיקו הוזמן לשתף פעולה עמם. בנוסף לסדנת אמן שיעביר עם הסטודנטים הוא גם ייתן את הרצאתו במסגרת סדרת ההרצאות המצוינת "אמנות בשדה המורחב".
אטיקו מגדיר עצמו כאמן רב תחומי העוסק בשאלות פוליטיות של צדק חברתי וזהות מקומית ובינלאומית. הוא נחשב לאחד האמנים הבולטים בדור האמנים האפריקאים העכשווי.
17.3.16, החל מהשעה 12:30, בית הספר "שנקר", בנין עלית, ז'בוטינסקי 8, רמת-גן
אירוע פייסבוק
פרטים נוספים

"אפוס" הפסטיבל הבינ"ל לסרטי תרבות ואמנות
כמדי שנה, יתקיים בימים הקרובים פסטיבל "אפוס" המעולה במסגרתו תוכלו ליהנות ממבחר סרטים בז'אנרים שונים – דוקו, סרטים קצרים וסרטים באורך מלא – אשר עוסקים כולם בתחומי האמנות השונים. בתחום האמנות הפלסטית מומלץ לראות את הסרט על האמן השערורייתי ג'ף קונס שיצירותיו נמכרות במחירים שערורייתיים ברחבי העולם ואת הסרט על האמנית ניקי דה סנט פאל שאת "המפלצת" הירושלמית שלה אתם ודאי מכירים. סרטי המוזיקה יכסו מנעד של תרבויות וזמנים ממוסיקה פקיסטנית מסורתית, דרך שירת נשים באיראן ועד בטהובן. המבחר גדול, מומלץ לעיין בתכניה.
16-19.3.16, מוזיאון תל אביב לאמנות, שד' שאול המלך 27, תל אביב
לאתר הפסטיבל

"זאת אומרת" יום עיון לכבודה של האמנית דגנית ברסט
דגנית ברסט היא אחת האמניות הישראליות האהובות עליי, ועל כן אני נרגשת במיוחד מהאירוע הזה. בימים אלה מוצגת תערוכתה של ברסט " The Making of- שיר של תדיאוש רוז'ביץ" בגלריית המדרשה לאמנות "הירקון 19". במקביל לתערוכה יתקיים יום עיון בו תידון יצירתה של ברסט החל משנות השבעים ועד היום.
עבודותיה נוגעות בנושאים של ישראליות, טריטוריה, נשיות, מגדר, מדע ופנטזיה, ויצירתה המגוונת היא ללא ספק כר פורה לדיון ומחשבה. יום העיון יורכב משלושה מושבים: הראשון ידון באמנות של דגנית ברסט ובאפשרויות פרשנותה, השני יתמקד ביחס בין אמנותה לשירה, ספרות ושפה, השלישי יעסוק בקשרים בין אמנותה של ברסט למדעים והוראה.
הדוברים: טלי תמיר, רועי רוזן, דרור פימנטל, אלון אלטרס, אפרת ביברמן, ורד חרותי, יונתן אברמסון, דוד גינתון, אפרת קליפשטיין.
שלישי, 22.3.16 החל מהשעה 17:00. גלריית המדרשה לאמנות, רח' הירקון 19, תל אביב
אירוע פייסבוק

תערוכה חדשה: מאיה פור, "Garbage Girls"
לפני מספר חודשים נפתחה בתל אביב הגלריה "ארטמיסיה", גלריה שמוקדשת כולה לאמנות נשים. עם מניפסט יומרני למדי טוענות בעלות הגלריה שהיא "נותנת מקום ותמיכה לאמנות נשים איכותית, מבלי להגדיר או לתחום אותה, מתוך גישה אינקלוסיבית ומשוחררת". בהתאמה ל"זמן נשי – אחר, מעגלי, לא ליניארי" תצוגת התערוכות בגלריה מתחלפת כל חודש ביחס לנושא משתנה. חודש מרץ מוקדש לנושא Love Your Mess.
כך, בחרו הגלריסטיות באמנית הקנדית מאיה פור, אשר צילמה דיוקנאות נשים החיות במצב של אי סדר וזוהמה. ההצבה בחלל אף היא תתחקה אחר הבלגן היום יומי שלטענתן נשים הן אלה שנאלצות להתמודד אתו. הן כותבות: "הרעיון מאחורי זה הוא רצוננו לאמץ, ולו לזמן קצר, את היופי שבכאוס, בבלגן, ואפילו בלכלוך. אנחנו מוצאות משמעות וחשיבות באי-הסדר: גם במישור הצורני והאסתטי, וגם בזה החברתי, כי עד לימינו אנו, כשאישה לא מסדרת את ביתה זהו אקט מחאתי, פוליטי, לכל דבר."
אירוע פתיחה: חמישי, 19.3.16 החל מהשעה 18:30. אברבנל 31, תל אביב
עוד על הגלריה
אירוע פייסבוק
.
ולסיום, נותרו מקומות אחרונים לסיור האמנות שלנו בקריית המלאכה, שיתקיים ביום שישי 25.3.16.

את תכנית הסיור הלאה תוכלו למצוא כאן
לפרטים והרשמה צרו קשר או רכישת כרטיסים בקישור.

מאחלת לכולנו סופ"ש רגוע ונעים,
שני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *