אביב בפתח – המלצות הסופ"ש 14-16.4.16


בועז אהרונוביץ', פרוייקט ארט יערות

מימי הביניים לעתיד מדומיין, מפיסול בפולימרים תעשייתיים שהופך להיות מתוק ומטריד, ועד לציור שחושף את הקרביים של המדיום, סופה"ש הקרוב עמוס בכל טוב. הרבה מאוד תערוכות חדשות נפתחות (הרחבתי רק על שלוש מתוכן), ויש לנו גם סדנה לילדים, סיורים חדשים, ואמן אחד שכבר התחיל את חופשת האביב שלו.
פתחו יומנים, ונתחיל:

"מדהים! מהמם! מופלא!" ו-"ימי ביניים", שתי תערוכות חדשות במוזיאון פתח תקווה
המוזיאונים העירוניים עוברים בשנים האחרונות מהפכה של ממש; ממוזיאונים פרובינציאליים קטנים, בעזרת תקציבים ראויים ואוצרים טובים הם הופכים למחוללי שיח ולרלוונטיים בשדה האמנות המקומית. באוצרותן של דרורית גור אריה והתוספת הצעירה והמשובחת של הילה כהן שניידרמן, וצוות האוצרים האורחים, מיוצר במוזיאון פתח תקווה קו תערוכות מעניין ומעמיק ששווה מאוד לעקוב אחריו.
השבוע יפתחו במוזיאון שתי תערוכות שלוקחות אותנו מהעבר אל העתיד. התערוכה הקבוצתית "מדהים! מהמם! מופלא!" שאוצרת דורית לויטה הרטן עוסקת במדע דמיוני דרך יצירות של למעלה מ- 30 אמנים ישראלים ובינלאומיים. לצידה, התערוכה "ימי ביניים" של רוני וייס, שאוצרת הילה כהן שניידרמן, שואבת השראה מן המונח "גותיקה" ומהקשריו הישראליים, ליצירת חלל המציף מחדש יסודות ורבדים המונצחים במרתפי המוזיאון והארכיון.
אירוע פתיחה: יום חמישי, 14.4.16, בשעה 20:00. מוזיאון פתח תקווה, קריית המוזיאונים, בית יד לבנים, רחוב ארלוזורוב 30.
שעות פתיחה
אירוע פייסבוק

MAKE UP, תערוכת יחיד ליוסף קריספל, גלריה נגא
כבר שנים שאני מקפידה ללכת ולראות את כל התערוכות של יוסף קריספל, אחד הציירים המגוונים והורסטיליים שיש כאן. מעניין מאוד לעקוב אחר השינויים שהוא מבצע, כמאסטר בתחום הציור. מציורים פיגורטיביים גדולי ממדים ואקספרסיביים, הוא עבר לציור פופי (POP) וקטן יחסית על מוצרי צריכה מן המוכן, וכעת הוא מציג סדרת ציורים שכל עניינה הוא הצבע לכשעצמו. מחשבה מודרניסטית משהו, לבודד את מרכיבי הציור, סקרנית לראות מה הוא עושה עם זה.
אירוע פתיחה: מוצ"ש, ה- 16.4.2016 בשעה 20:00. גלריה נגא לאמנות עכשווית, אחד העם 60, תל אביב

"ליל הסדר", תערוכת יחיד לורד אהרונוביץ. אוצר: יונתן הירשפלד, גלריה חנינא
המזרקה המשוכללת ומרובת הפרטים שעיצבה ורד אהרונוביץ' לחצר גלריה אלפרד הייתה ליצירה בלתי נשכחת שסימנה אותה כאחת האמניות המבטיחות והמסקרנות בתחום הפיסול בארץ. אכן, שפת הפיסול של אהרונוביץ' היא מהדברים שובי הלב והמרתקים שקורים כאן. היא משלבת ציטוטים רבים מתוך תולדות האמנות לכדי יצירת פסלים פיגורטיביים: מצד אחד מתוקים – ילדותיים, ורדרדים, קיציים; מאידך, מטרידים, אלימים, החושפים את חוסר הנוחות במפגשים בין אישיים. הפעם היא מציגה תערוכה חגיגית במיוחד, ובה דמויות המשפחה מתאספות סביב שולחן הסדר, אתם יכולים לדמיין לאן זה מוביל.
אירוע פתיחה: יום חמישי, 14.4.16, בשעה 20:00. גלריה חנינא, רח' שביל המפעל 3, קומה 1, קריית המלאכה תל אביב
אירוע פייסבוק

תערוכות נוספות שנפתחות בסופ"ש הקרוב:
"על קידוש הגוף", תערוכה קבוצתית, גלריה משונע. אוצרת: יעל פיבק אילן
שתי תערוכות יחיד: ליאן ראוכוורגר ולארז אהרון, בגלריות גורדון
"דוס", תערוכת יחיד לשי אזולאי בגלריה עינגא
שלוש תערוכות יחיד: לשגיא אזולאי, אביגיל הופקינס, וליאור ווטרמן. גלריית המדרשה

להורים שביניכם אני ממליצה על האירוע הבא לילדים
מעבדת שבת – ״סודות וצללים״, המרכז לאמנות עכשווית. בהנחיית: עדן בנט
מעבדת שבת הינה סדנת אמנות ייחודית לילדים המתקיימת אחת לחודש וכוללת סיור בְּתערוכה, צפייה בעבודות וידיאו וקולנוע ניסיוני ופעילות יצירתית מעשית בקבוצות. הפעם בהשראת התערוכה של יעל אפרתי, "עין הים", הסדנה תעסוק בסודות וסיפורים המרתקים שמתחבאים מאחורי חפצים, דימויים, אורות וצללים ביצירות אמנות.
כרטיס: 40 ש"ח לילד \ 32 למחזיקי כרטיס דיגיטל.
יש להזמין כרטיסים מראש
כניסה להורה מלווה: 10 ש"ח
יום שבת, 16.4.16 בשעה 11:00. המרכז לאמנות עכשווית, צדוק הכהן 2א' (ליד קלישר 5)
פרטים נוספים וכרטיסים

ועוד משהו נחמד וקטן לסופ"ש
הצלם בועז אהרונוביץ' הוא האמן הראשון שהוזמן להשתתף בתכנית הרזידנסי החדשה "ארט יערות", אותה אוצר שרון תובל ביערות הכרמל. אהרונוביץ' שוהה בכפר הנופש ומתעד את מעשיו שם. מומלץ בחום לעקוב אחר התוצאות (ולקנא…)
כאן

וגם תזכורת: ההרשמה לסיורים המיוחדים בפסטיבל הצילום הבינ"ל נמשכת, והמקומות הולכים ואוזלים.
אל תפספסו. כל הפרטים כאן

חג שמח לכולכם, ושבת שלום
שני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *