מצולם, מפוסל, מפוקסל- המלצות לסוף השבוע

עריכה ותוכן: עדי דהן
סוף השבוע הקרוב גדוש בפתיחות ואירועים, ובעיקר הרבה פיסול וצילום: בגלריה עינגע נפתחת תערוכת יחיד למרתה ריגר, שיוצרת בפורצלן ופיסול קרמי פנטזיה נפלאה שתיקח אותנו למסע בין תרבויות. ב״לובי- מקום לאמנות״ תפתח התערוכה ״דומם-מנוע״ של דוד בן הרא״ש, פסלים העשויים מחלקי חילוף ומתכות ועוסקים בממד הטראגי-קומי של החיים. הפרויקט היפיפה ״צלמים מצלמים צלמים״ נפתח גם הוא, ובו שורת אמנים שמצלמים אחד את השני. בנוסף, הזדמנות לבקר במוזיאון הרצליה ולפגוש את האמנית ליאת סגל לשיח גלריה. ולחובבי האמנות שהם גם חובבי מוסיקה – רסיטל מיוחד לפסנתר וכינור יתקיים בגלריה השיתופית אינדי לצילום. בנוסף לכל, גם כאן, ב״Talking Art״ יש לנו שלל חידושים עבורכם. בקיצור, שנסו מותניים, זהו סוף שבוע עמוס:

תערוכות חדשות
״ביצת קולומבוס״, תערוכת יחיד למרתה ריגר. אוצרת: אירנה גורדון

הדימוי המוכר של הביצה מוגדל ומשוכפל בתערוכת היחיד של מרתה ריגר. דרכו נשזר סיפור מסע בין תחנות חייה של האמנית מברזיל לישראל, ובין דרכו של הפורצלן והכלי הקרמי מהמזרח למערב וחזרה. נדמה שריגר מנסה לכרוך ביחד מראות ממקומות שונים – ריו דה ז׳נרו (כמו המשתלה שהייתה לאמה בעיר, מרצפות מעוטרות והצורניות הדחוסה של הפאבלות), המזרח התיכון (כמו עצי תמר ומקשות אבטיחים, שמזכירים גם ראשי נפץ ומטעני צד) ודגמים מסורתיים של המזרח הרחוק. למסע הזה – בין הטבע, האדריכלות והפנטזיה – אנו מוזמנים להצטרף.
אירוע פתיחה: יום שישי ה-12.2.16, בשעה 12:00. גלריה עינגע לאמנות, בר יוחאי 7, תל אביב
לפרטים נוספים

״דומם-מנוע״, תערוכת יחיד לדוד בן הרא״ש. אוצרת: נעמה לוריא
שם התערוכה מתאים במיוחד לאופי הפיסולי של בן הרא״ש, שמרבה ליצור בחומרים תעשייתיים, מתכות וחלקי חילוף. העולם המתכתי שהוא בורא נותר דומם ככל הפסלים, ובכל זאת נוצר מתח נוסף, כך שהדומם נוכח ומורגש יותר. העבודות מתמודדות עם האלמנט הטראגי ועם הכוחות האפלים שמזיזים את העולם, אך לעבודות יש גם פן הומוריסטי וחידתי המאיר את האסון באור שונה. לחובבי הפיסול (אך לא רק) – מומלץ בחום.
אירוע פתיחה: חמישי, 11.2.16, בשעה 20:00. הלובי – מקום לאמנות, ארלוזרוב 6 תל אביב
לאירוע בפייסבוק

״צלמים מצלמים צלמים״ תערוכת צילום. אוצרת: אתי שוורץ
שיתוף פעולה עם תוצאות מדליקות במיוחד בין מותג המשקפיים הספרדי "אתניה ברצלונה" (הידוע בשיתופי פעולה אמנותיים) ו"רע- בית מלאכה לצילום" (העוסקים בהדפסה ומסגור של רבות מהתערוכות המתקיימות בארץ): עשרה צלמים ישראליים הוזמנו לבחור משקפיים ולצלם דיוקן עם הזוג שבחרו. הצילום נעשה במעיין פעולת שרשרת: הצלמים דיגמנו אחד לשני, כלומר, הפכו להיות מושאי הצילום אחד של השני. כך נוצרה סידרה יפה ומעניינת של דיוקנאות הצלמים המשתתפים בפרויקט: כל אחד הביא את סגנונו האישי ואת התהליך האמנותי הייחודי לו. האמנים המשתתפים: עילית אזולאי, דוד עדיקא, גסטון צבי איצקוביץ, יעל אפרתי, מיכל בר אור, אנה ים, אוהד מטלון, יאיר ברק, רמי מימון ורונית פורת.
אירוע פתיחה: שלישי,16.2.16, בשעה 19:00. סדנת המסגור של "רע בית מלאכה לצילום"
המנוע 14, תל אביב
לאירוע בפייסבוק

"קלאסי באינדי", רסיטל לפסנתר וכינור בתערוכה "השמים עוברים לארץ אחרת"
תערוכת הצילום של טל ניסים, עליה המלצנו בחום, מארחת רסיטל צהריים בחלל הגלריה. הזדמנות נפלאה לראות את התערוכה, ולהאזין לרונה הברמן על הפסנתר ולאסף מעוז על הכינור. בתוכנית: הידן- וריאציות בפה מינור לפסנתר, דביוסי – ארבעה פרלודים לפסנתר וברהמס – סונטה מספר 1 בסול מז'ור לפסנתר וכינור.
יום שבת, 13.02.16, בשעה 13:00. אינדי- גלריה שיתופית לצילום- שביל המרץ 5 בנין 7 קומה 3, תל אביב יפו
לאירוע בפייסבוק

שיח גלריה עם האמנית ליאת סגל בתערוכה
24/7
מפגש עם האמנית ליאת סגל שיצרה את העבודה המצוינת שלה Attending Machine, אשר עוסקת בזהויות במרחב הוירטואלי. העבודה מוצגת במסגרת התערוכה הקבוצתית ״Makers: זמן אמת״ שאצרה שרון ברק-רעיף, שכל כולה מוקדשת לסצנת ה״עשה-זאת-בעצמך״, ולשילוב בין טכנולוגיה לאמנות.
שיח גלריה וסיור מודרך: שבת, 13.2.16, בשעה 12:00. מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, רח׳ הבנים 4, הרצליה.
לפרטים נוספים

וכאן, במעבדת ״Talking Art״ יש לנו שלל דברים חדשים על הפרק: סיור אמנות בתחנה המרכזית, סדרת הרצאות חדשה וגם… סיור אמנות לפריז! כל הפרטים כאן

סוף שבוע נעים,
עדי ושני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *