סוף שבוע אוטופי – המלצות 4-6.2.16


פיליפ רנצר, גלריה גורדון

תוכן ועריכה: עדי דהן

סוף השבוע הקרוב מביא אתו שלל תערוכות חדשות ומעניינות. ביניהן שתי תערוכות ציור הנפתחות בגלריה זומר, תערוכת יחיד מקיפה לאמן הותיק פיליפ רנצר ועוד. בנוסף תוכלו לפזז ברחבי מוזיאון תל אביב, ולפגוש את האמן המקסים נדב ויסמן בשיח גלריה בתערוכתו. שנסו מותניים, יש הרבה עבודה בסוף השבוע.

תערוכות חדשות:

״בוחן כליות״, תערוכת יחיד לאמיר נוה , ״גילוי נאות״, תערוכת יחיד ליצחק ליבנה
אירוע פתיחה: יום חמישי, 4.2.16, בשעה 20:00. גלריה זומר, רוטשילד 13, תל אביב

תערוכתו של ערן נוה כוללת עבודות חדשות, בניהן קבוצת ציורים גדולים של שמן וגרפיט על בד, סדרת רישומים קטנים יותר של עט ודיו על נייר, וציור רצפה. בכולן מופיעות הדמויות המזוהות כל כך עם האמן: רשומות בקווים פשוטים יחסית, כאשר בחלק מהעבודות הראש מצויר על חתיכת בד או נייר, ומודבק אל הגוף. זוהי הפרדה שיוצרת משחק מעניין עם מנח הראש, אך בו בעת נוצר קיטוע מטריד, כמו ראש ערוף ועדיין תלוי. מעניין לגלות שלציור הרצפה גדול הממדים הצופים מוזמנים להיכנס – כלומר לדרוך על הציור. אפשר לראות בזה הזמנה נדיבה להתהלך בתוך זרם התודעה של האמן, או כנקודת מבט אחרת ומרעננת במפגש עם ציור.

תערוכת היחיד של ליבנה בחדר הפרויקטים של הגלריה, תכיל סדרת ציורים בפורמטים ריבועיים זהים, מצוירים בחומרים ושיטות מגוונים: חלקם עשויים בהתזה, חלקם בצבעי שמן, על לוחות פורמייקה לבנה. ליבנה מצייר מרקמים, אשליות אופטיות וריצודים כמו-דיגיטליים. המרקמים הופכים לרקע סטטי לטקסטים הכתובים עליהם- משפטי סיסמאות מעולם הנדל"ן, השוק האפור והזנות. בסופו של דבר החדר הקטן והעמוס נראה כמו מתקפת כרזות ושלטי פרסומת, בדומה לעולם הדימויים המלווה אותנו יום יום ברחוב.
אירוע פייסבוק

"פורטרט מלנכולי", תערוכת יחיד לפיליפ רנצר
אירוע פתיחה: חמישי, 4.2.16, בשעה 19:30. גלריה גורדון, בן יהודה 95, תל אביב
כרגיל, גלריה גורדון נשארת מסתורית ולא חושפת עד הרגע האחרון את הצפוי לנו בתערוכה החדשה. מדובר בתערוכת יחיד ענקית לאמן הותיק פיליפ רנצר אשר תתפרש על כל ארבע הקומות של הגלריה.
התערוכה מורכבת משני חלקים: באחד עבודות חדשות, ובשני מעין "מיני תערוכה" באוצרותו של אמון יריב מתוך עבודותיו של רנצר משנות השבעים ועד היום.
רנצר עוסק בפיסול פיגורטיבי המורכב מאסופת חפצי רדי מייד, ועבודותיו לאורך השנים הציעו אלטרנטיבה משעשעת ועמוקה בו זמנית על הפיסול כמדיום אך גם על החברה הישראלית ואופייה המיוחד.
שיח גלריה בהשתתפות האמן יערך ביום שישי, 19.2.16 בשעה 12:00.
אירוע פייסבוק

אירועים מיוחדים:

״אוטופיה״, לילה מושלם במוזיאון תל אביב – הופעות / תקלוטים / הרצאות / הזיות
חמישי, 4.2.16, החל משעה 20:00. מוזיאון תל אביב, שד' שאול המלך 27
מוזיאון תל אביב ממשיך בסדרה המוצלחת של האירועים הליליים, בשיתוף עם התדר. הפעם הנושא הוא ״אוטופיה״- בחירה ראוייה, בייחוד בתקופה שבה מאוד קשה לדמיין אופק אידילי או אפילו עתיד טוב יותר. בין שלל האירועים אפשר לצפות בעבודת המחול ״פרחקיר״ של ענבל פינטו ואבשלום פולק, שיחה עם אוהד נהרין, הופעות מוסיקה, הקרנות סרטים ותקלוטים ברחבי המוזיאון. בקיצור, הלילה עושה למוזיאון תל-אביב רק טוב.
השמועה אומרת שאזלו הכרטיסים לאירוע, אבל אם תצליחו לשים את ידיכם על כרטיס – מומלץ!
אירוע פייסבוק

הרצאות ושיחי גלריה:

שני אירועים מיוחדים יתקיימו בתוכנית התואר השני באמנויות של בצלאל
יום חמישי, 4.2.16, שלמה 60, תל אביב
בשעה 19:00 האוצר פייר בל-בלנק, חלק מצוות האוצרות של הדוקומנטה הבאה, יקיים הרצאה ובה יסקור את עבודתו ואת תהליכי המחשבה המובילים אותה.
בשעה 20:00 תפתח התערוכה הקבוצתית "אלף האיים" שהיא מחווה ל- "meta-narrative" שיטת הכתיבה שפיתח סרוונטס עבור הכרך השני של ספרו. בין האמנים המציגים: רועי רוזן, מירי סגל, קלייר פונטיין ואליה כהן.
כניסה חופשית לשני האירועים.
פרטים נוספים

שיח גלריה בתערוכה ״אין מקום כזה״ של נדב ויסמן
יום שישי, 5.2.16, בשעה 12:00. גלריה שלוש, רח׳ מזא״ה 7, תל אביב
אהבנו את תערוכת הפיסול היפה של נדב ויסמן בגלריה שלוש, ולכן שמחנו לשמוע שהוא מקיים שיח גלריה בתערוכה ביחד עם טלי תמיר. שווה ביותר למי שלא הספיק לראות, ואפילו יותר למי שכבר ביקר.
אירוע פייסבוק

תעשו חיים!
ושיהיה לכולנו סוף שבוע של כיף.
עדי ושני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *