עציצי שגעון פורחים: המלצות לסופ״ש 3-5.3.16

בתמונה: ענבל הופמן ב״מקום לאמנות״

עריכה ותוכן: עדי דהן
בסוף השבוע הקרוב יפתחו מספר תערוכות שייקחו אותנו לטיול רגשי ואינטלקטואלי מגוון במיוחד. תערוכת היחיד של גידי גלעם, ״רטט״, תפגיש אותנו עם הדמויות הנוגות שהאמן מפתח בשנים האחרונות, ואשר עוברות לראשונה מקירות הרחוב אל החלל המוזיאלי. אלעד רוזן יכניס אותנו לעולמו הגרוטסקי והילדי, בו הצבע העז פוגש רגשות עזים לא פחות, ונוגע ביחד גם בהומור וגם באימה. בתערוכה הקבוצתית ״ביות״ נבחן היבטים שונים של שליטת האדם בטבע, וב״מקום לאמנות״ נראה כיצד אמנים שונים ממשיכים התחלה של שיר מאת יונה וולך.
הלירי והחזותי נתפרים יפה יחדיו בתערוכות של סוף השבוע הקרוב. בואו נתחיל:

״החלום של אבא תות ובנו״, תערוכת יחיד לאלעד רוזן
קשה שלא להתאהב בציורים הילדיים של אלעד רוזן, אשר מציג תערוכת יחיד ראשונה בגלריה רוזנפלד. העבודות של רוזן משדרות תחילה חופש רב ופרץ יצירתי, כאשר הצורות האקספרסיביות מתערבבות עם קריקטורות, ואנחנו מוצאים עצמנו צפים בתוך בליל של אברי גוף, פירות, פרצופים וצורות. רק אחר-כך אנחנו מתפנים להביט גם בגרוטסקה, בחוסר הנוחות ובאימה שעולה מתוך הציורים. השם הסיפורי והחלומי שמתנוסס ככותרת התערוכה הוא פתח מתאים במיוחד להיכנס דרכו לעולם שיוצר רוזן. לסיכום, אמן אהוב ומומלץ במיוחד, שווה להכיר.
אירוע פתיחה: יום חמישי, 3 במרץ, בשעה: 20:00. גלריה רוזנפלד, שביל המפעל 1 תל אביב.
לאירוע בפייסבוק

״ביות״ תערוכה קבוצתית בגלריה אלפרד. אוצרת: הגר בריל
תערוכה קבוצתית שעוסקת בנושא מפתח בתרבות, בה עבודות שיציגו היבטים שונים של היחס של האדם לטבע. שם התערוכה ״ביות״ מצביע על הרצון האנושי להכפיף את הטבע לצרכיו, לשלוט, לארגן ולהעמיד היגיון למה שנתפס כפראי ובלתי נשלט.
האמניות המציגות בתערוכה: הדר מיץ, תמר שחר, יוליה פריידין, לימור אנדן, נטע לאופר, ענבל הופמן, רותם ריטוב ושני דויד- מלק.
אירוע הפתיחה: חמישי, 3.3.16, בשעה 20:00. גלריה אלפרד, סמטת שלוש 5, תל אביב
לאירוע בפייסבוק

״כאילו יש מקום״, תערוכה קבוצתית במקום לאמנות. אוצר: ניר הרמט.

תערוכה קבוצתית בעקבות עבודה משותפת של יונה וולך ועפרה צימבליסטה. בשנת 84' כתבה יונה וולך על קולאז' נייר שהכינה עבורה עפרה צימבליסטה: "כאילו יש מקום אחד ולו אדניות ועציצי השיגעון פורחים בנועם (…)" התערוכה מתחילה היכן שהשיר מסתיים ומבקשת להעניק לו פרשנות מופשטת, לירית. באופן אישי יש לי חיבה לאמנות שמתחילה מטקסט, ובמקרה הזה, העניין גובר כאשר אמנים שונים מסתובבים סביב אותה שורה ומנסים להעניק לה המשך ופרשנות מתוך השפה האמנותית שלהם. האמנים המשתתפים: יובל אצילי, מורן קליגר, ענבל הופמן, אמיל אברהם, שולמית עציון. בנוסף, באותה גלריה יפתחו שני פרוייקטים נוספים: ״ארץ פראות״, תערוכת צילום יחיד לרבקה גלעד, שאוצר יאיר ברק ו״ציפורים״, קיר אמנית של טובה אלדד.
אירוע הפתיחה: חמישי, 3.3.16, בשעה 20:00. מקום לאמנות, שביל המרץ 6 תל אביב
לאירוע בפייסבוק

״רטט״, תערוכת יחיד לגידי גלעם. אוצרת: איילת השחר כהן
הדמויות הקוויות, המכונסות בתוך עצמן, שהתרגלנו לראות מצוירות על קירות תל אביב, נכנסות כעת אל החלל המוזיאלי בתערוכת היחיד של גידי גלעם. כבר שנים שגלעם מפתח את הדמויות שלו במרחב הציבורי, דמויות שבירות ונוגעות ללב. בתערוכה הנוכחית במוזיאון רמת גן מוסיף לדברים רובד נוסף כאשר הוא הופך את הציורים לאובייקטים פיסוליים, הכוללים בדי ציור, פרספקס, נייר וקרטון; ומנסה לשלב בין האסתטיקה של ציורי הרחוב לקובייה הלבנה והסטרילית של המוזיאון.
אירוע הפתיחה: שישי, 4.3.2016, בשעה 12:00. מוזיאון רמת גן לאמנות, דרך אבא הלל 146, רמת גן
לאירוע בפייסבוק

שיהיה סוף שבוע מרגש,
שני ועדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *