fbpx

המלצות
אמנות

רק לא תל אביב. המלצות הסופ"ש 12-14.5

העיר תל אביב היא קצת כמו כוכב לכת שכח הכבידה שלו כה חזק עד שקשה לעזוב אותו. הפיתוי להשאר בין האיילון לירקון גדול וככה ניתן לפספס דברים חשובים וטובים שקורים שם בחוץ. תנו להמלצות השבוע שלנו להיות הדלק הסילוני שיעיף את הטיל שלכם אל מחוץ לגרביטציה התל אביבית וצאו לשוטט.

לפוסט המלא »

בין אדם למקום. המלצות הסופ"ש 5-7.5

אומרים שהאדם הוא תבנית נוף מולדתו, ואנחנו חושבים שאדם הוא שיקוף של המקום ממנו הוא מגיע ובו הוא נמצא. כמו הרבה דברים אחרים בשבוע הטעון הזה, גם מונחים כמו מקום, מרחב וחלל מקבלים משמעות קצת אחרת. תערוכות השבוע חוקרות את המרחבים שבהם אנחנו חיים ויוצרים – ממשיים ודמיוניים ומנסות לחלץ אמירה על מערכת היחסים שלנו איתם.

לפוסט המלא »

לב היער. המלצות הסופ"ש 28-30.4

השבוע של החגים הלאומיים אף פעם לא קל – הצער על האובדן מתערבב בשמחה על היש והמעבר החד בין צפירות לזיקוקים מייצג את האינטנסיביות של החיים כאן.
תערוכות השבוע עוסקות כולן בטבע והיחסים הטעונים שלו עם האדם וגופו. בימים שבהם מילים כמו יער, אדמה וגוף מקבלים משמעות טעונה מהרגיל התערוכות האלה נוגעות בעצב חשוף.

לפוסט המלא »

המלצות הסופ"ש של הלוקאלז – מה לראות בימים אלו באירופה?

לכבוד פתיחת עונת הנסיעות לחו"ל ביקשנו מהלוקאלז שלנו – אמנים, אוצרים ואנשי רוח המתגוררים באירופה ופעילים בסצינת התרבות שם – את המלצות הסופ"ש שלהם. ביקשנו שיספרו לנו על תערוכות ומקומות שכדאי לבקר בהם בעיר שלהם בזמן הקרוב.
קבלו את המלצות הלוקאלז שלנו.

לפוסט המלא »

אמנות עם ובשביל ילדים בחול המועד

חול המועד הגיע ואיתו השאלה – מה עושים עם הילדים? בשבילנו כמובן שהתשובה ברורה – מדברים אמנות!
אספנו בשבילכם כמה מהפעילויות האמנותיות לילדים שמוצעות ברחבי העיר והארץ בשבוע הקרוב, כדי שנוכל להעביר את החג הזה בצורה נעימה ויצירתית.
שיהיה חג שמח ורגוע

לפוסט המלא »

שפה שסועה. המלצות הסופ"ש 14-16.4

חג הפסח, שהמצווה היסודית שלו היא "והגדת לבנך" עוסקת כולה ביכולת של השפה והדיבור להעברת משמעות וערך. תערוכות הסופ"ש, שנפתחות רגע לפני שירת המה נשתנה, עוסקות בפירוק והרכבה של השפה המדוברת, הכתובה והציורית. כשהשפה עצמה היא החומר, המסע בעקבות המשמעות משתחרר ממגבלות ומגיע הכי רחוק שאפשר. חג שמח!

לפוסט המלא »

שילוב חומרים. המלצות הסופ"ש 7-9.4

גם בעולמנו שנראה שעובר יותר ויותר למחוזות הוירטואליים והדיגיטליים, עדיין אין מנוס ממגע בחומר ממשי. גם בעולם האמנות, אין תחליף לצבע, חימר, ברזל ובד. תערוכות השבוע מחזירות אותנו לעיסוק בחומר, אך עושות זאת באמצעות שילובים בלתי צפויים ומסקרנים. האמנים והאמניות המציגים מוכיחים לנו שאין תחליף לחומרי החיים עצמם.

לפוסט המלא »

שפע וצמצום. המלצות הסופ"ש 31.3-24

המלצות השבוע נמצאות על הציר שבין עושר ועודפות לבין צמצום ומינימליזם. אל תבקשו מאיתנו לבחור מה אנחנו מעדיפים כי זה כמו לבחור בין אבא לאמא. כל אחת מהגישות האלה היא עולם ומלואו שמתחברת לצדדים אחרים של החוויה האנושית וזה בדיוק היופי באמנות.
ואילו אנחנו שופעים בהתרגשות כי יש לנו בשורות גדולות לשתף!

לפוסט המלא »
גיא גולדשטיין - 1 צילום - טל ניסים

סביבות עבודה. המלצות הסופ"ש 24-26.3

אמנות לא יכולה להתקיים באוויר – היא צריכה מקום וזמן ומרחב תומך מאחורי האמן או האמנית כדי שתוכל לצאת לפועל. תערוכות ואירועי השבוע מתרחשים כולם במרחבים כאלה בדיוק, ששמו לעצמם למטרה לתמוך באמנים מכל הסוגים והמינים במטרה לתת להם את התנאים האידאליים ליצירת אמנות מעולה. כמה טוב שיש מקומות כאלה!

לפוסט המלא »
דילוג לתוכן