fbpx

המלצות
אמנות

להלי פרילינג, מתוך תערוכת יחידה במוזיאון פתח תקווה

דומה ושונה. המלצות הסופ"ש 20-22.6

כמו טביעות אצבע, גם השפה האמנותית של שני אמנים היא אף פעם לא בדיוק זהה. גם אם שני האמנים עוסקים באותם נושאים ומביטים דרך משקפיים דומים על העולם, התוצאה תמיד תהיה שונה ולו במעט. תערוכות השבוע בוחנות את נקודות ההשקה האלה וחושפות אותם כמקומות בהם קסם מיוחד מתרחש.

לפוסט המלא »
מתוך פרוייקט חפץ מעבר. צילום שונית פלקו זריצקי

להמיר כאב ליופי. המלצות הסופ"ש 6-8.6

מאז השבעה באוקטובר ידענו כל כך הרבה כאב. בעת כתיבת שורות אלו אנחנו מתבשרים על מותם של עוד חטופים בשבי החמאס. ביניהם חיים פרי שהקים והפעיל גלריה ומרכז אמנות במבנה היסטורי בשדות של ניר עוז – אקט כל כך מלא השראה ותקווה שהסתיים בצורה אכזרית כל כך. בתוך כל הכאב הבלתי נסבל הזה, חייבים למצוא גם יופי כדי להמשיך. תערוכות השבוע מנסות כולן להתמיר כאב לאמונה ויופי – ואנחנו איתן.

לפוסט המלא »

תערוכות ממשיכות. המלצות הסופ"ש 30.5-1.6

לא ברור למה יש סופי שבוע שבהם יש עשר פתיחות וסופי שבוע אחרים שצריך לחפש מתחת לבלטות פתיחה אחת – לאלוהי הגלריות פתרונים. העובדה היא שיש סופי שבוע חלשים יותר והשבוע הוא אחד כזה. אבל לא נורא, זו הזדמנות מצויינת לחזור לכמה תערוכות מצויינות שפשוט לא הצליחו להיכנס בסופי השבוע העמוסים שעברו. קחו לכם סוף שבוע רגוע להשלמת פערים.

לפוסט המלא »

מקור. המלצות הסופ"ש 23-25.5

כאשר אנחנו מכינים סיור אמנות, אחד הדברים שחשובים לנו הוא להבין מאיפה הגיעה היצירה. ברור לנו שהציור, הפסל או עבודת הוידאו הם רק הקצה של תהליך ארוך של השראה, חשיבה ועבודה שההתחקות אחריהם מאפשרת להבין את היצירה לעומק ולא רק על פני השטח. תערוכות השבוע קצת עושות בשבילנו את העבודה וחושפות, לפחות טפח, מהמקורות החמקמקים שמתוכן נולדו יצירות האמנות.

לפוסט המלא »

פואטיקה. המלצות הסופ"ש 16-18.5

אם להשתמש במטאפורה משפחתית, אפשר לומר ששירה היא אחותה הגדולה והמיושבת של האמנות. יש משהו באינטימיות של מילה כתובה בספר שקשה לשחזר באמצעים המקובלים של האמנות הפלסטית, שתופסים מקום בחלל ומעמתים את הצופה עם הצורה, הצבע והמימדים שלהם. תערוכות השבוע יוצאות מתוך שירה כנקודת הפתיחה שלהן, ומבקשות לשמר משהו מהאינטימיות והעדינות שיש לאחות הפואטית.

לפוסט המלא »
צילום: מלכה מהולל, ונציה 2024

ונציה היא לא מקום אמיתי – הרשימה של מלכה מהולל

מלכה מהולל היא לקוחה ותיקה שלנו ואישה שאנחנו אוהבים מאוד. אפשר לומר שהיא מלווה את שני ורנר כמעט מתחילת הדרך ועם השנים הפכה להיות גם חברה, ומישהי להתייעץ איתה, וכמובן אורחת מבורכת בסיורים השונים.
בנוסף לכל, היא גם כותבת מחוננת וצלמת! מלכה הצטרפה לסיור האחרון שלנו בונציה ואנחנו משתפים אתכם ברשימה היפה שכתבה על החוויה.

לפוסט המלא »

משלנו. המלצות הסופ"ש 9-11.5

הנכס הגדול ביותר שלנו הוא המדריכות והמדריכים שלנו שמגיעים כולם מתוך ליבה הפועם של סצינת האמנות הישראלית. זה מאפשר לנו להכיר את עולם האמנות המקומי בצורה האינטימית והקרובה ביותר, פשוט כי אנחנו חיים אותו יום יום. השבוע נתן דוגמה מושלמת לכך, כאשר כל התערוכות בהמלצות הן של אנשי Talking Art – לנו רק נותר לשתף אתכם בגאווה משפחתית. בהצלחה!

לפוסט המלא »

מה לראות בביאנלה בונציה? ההמלצות של Talking Art

כאירוע האמנות החשוב בעולם, הביאנלה תמיד משקפת את המגמות הבולטות בשדה האמנות מבחינה סגנונית ומבחינה תמטית נושאית. אך כיוון שאמנות לעולם אינה מנותקת מהחיים, הביאנלה היא גם חלון להביט דרכו על נושאים שמעסיקים את האנושות בנקודת הזמן הזו. נושא הביאנלה השנה "זרים בכל מקום" נראה שקולע היטב להלך הרוח שנראה שעוטף את עולמנו כיום.
כיוון שזה אחד הנושאים החשובים והבוערים היום, לצד התערוכה המרכזית ובאופן לא מפתיע רבים מביתני המדינות השונות מעלים גם הם סוגיות דומות. לבסוף, התוצאה היא סוג של קליידוסקופ אפלולי שמציג עולם במשבר, אך גם כזה שעושה מאמץ משותף להגיע לפתרון.
לפניכם הבחירות שלנו בביתנים ותערוכות לווין – שכדאי לשים אליהן לב בביקור הקרוב בונציה. (השתדלנו לכתוב גם על תערוכות פחות מדוברות)

לפוסט המלא »
דילוג לתוכן