fbpx

המלצות
אמנות

מה לראות בשבוע העיצוב בירושלים. המלצות הסופ"ש 23-25.6

שבוע העיצוב של ירושלים מתרחש כבר יותר מעשור והוא אחד האירועים החשובים בלוח השנה היצירתי של ישראל. כיאה לאירוע שמתרחש בירושלים, לא כל שכן במתחם בית הנסן המחודש, שבוע העיצוב הירושלמי לא מסתפק בלחשוף אותנו לחידושים טכנולוגיים וטרנדים לוהטים, אלא מתעקש להכניס גם אמירות חברתיות ועקרוניות לתוך התצוגות.

לפוסט המלא »
ארט באזל

קיץ חם באירופה. אירועי אמנות מומלצים

הסכר נפרץ, אין דרך אחרת לתאר את זה. אחרי שנתיים של ריחוק חברתי, של סגרים ושל ביטולי אירועים, הקיץ הזה הוא הקיץ של החזרה הגדולה לשגרה. מבחינת עולם האמנות זה נראה כמו התרחשות קוסמית כמעט – כל אירועי האמנות הגדולים, שבדרך כלל קורים בזמנים שונים בגלל התדירות שלהם, מתרחשים כולם בבת אחת וגורמים לכל חובב אמנות לסחרחורת של התרגשות.

לפוסט המלא »

מה לראות בביאנלה בונציה 2022, הבחירות של שני ורנר

רגע לאחר סיומה של המגיפה, ובעוד הדיה מרחפים מעלינו, מתקיים בונציה אירוע האמנות הגדול בעולם. במסגרתו יוצאת לאור אחת התערוכות המכוננות של העשור האחרון, לצד ביתני המדינות ותערוכות הלווין המרהיבים. עושר של מחזות אסתטיים – פרשנויות מכל קצוות תבל, על הרגע הזה שנדמה שמסמן את תחילתו של פרק חדש בתולדות האנושות.
שני ורנר מסמנת את מה שלא כדאי לפספס בונציה 2022

לפוסט המלא »

זווית אישית. המלצות הסופ"ש 9-11.6

תערוכות השבוע מעדיפות את הסיפור האישי והקטן על פני רעיונות גדולים וגרנדיוזיים. אולי נכון יותר יהיה לומר שתערוכות השבוע מביטות על אותם רעיונות גדולים דרך המשקפיים האישיים והאינטימיים. האמנים והאמניות המציגים לא מעוניינים לוותר על תאוריות, רעיונות וטקסט, אבל הם מבקשים להזכיר לנו שבסוף ובתחילת כל אלה נמצא האדם – על מחשבותיו, רגשותיו ונטיות לבו.

לפוסט המלא »

מבט מחודש. המלצות הסופ"ש 2-4.6

לפעמים כדי לחדש ולהתחדש צריך דווקא להסתכל על הישן והמוכר בצורה שונה. אמנות טובה היא לא בהכרח ריצה מתמדת קדימה אל רעיונות חדשים, אלא דווקא הטיול הזה אחורה וקדימה כדי להתבונן שוב במה שנחשב למובן מאליו. תערוכות השבוע מזמינות אותנו לחדש את המבט על המוכר והידוע. בעינינו אין מתאים מזה לימי חג הביכורים.

לפוסט המלא »

טובים השניים. המלצות הסופ"ש 26-28.5

תערוכות השבוע מוקדשות ליצירה בשניים. זוגיות טובה – באמנות כמו בחיים – היא לא עניין פשוט. בתוך המערכת הזוגית היחיד כבר לא עומד בפני עצמו, אך גם לא יכול להיעלם לתוך קבוצה גדולה ומגוונת יותר. נדרשת מלאכה עדינה של הסכמות, הקשבה ופשרה כדי שהחיבור יעבוד היטב. אבל כמו בחיים כך גם באמנות, כשזה עובד יכולים לצאת תוצרים ומרתקים.

לפוסט המלא »

פריחה אמנותית. המלצות הסופ"ש 19-21.5

כבר אי אפשר להתעלם מכך שהאביב כאן במלוא עוזו, הפרחים פורחים ופירות הקיץ כבר מעבר לפינה. בעולם האמנות הפריחה האביבית מתבטאת בתחילתו של סבב תערוכות הבוגרים ובהקמה והתרחבות של גלריות חדשות. שלבו את זה עם מזג האוויר המושלם לסיבובי גלריות – לא קר מדי ולא חם מדי – ותקבלו עונת אמנות אידאלית.

לפוסט המלא »

רק לא תל אביב. המלצות הסופ"ש 12-14.5

העיר תל אביב היא קצת כמו כוכב לכת שכח הכבידה שלו כה חזק עד שקשה לעזוב אותו. הפיתוי להשאר בין האיילון לירקון גדול וככה ניתן לפספס דברים חשובים וטובים שקורים שם בחוץ. תנו להמלצות השבוע שלנו להיות הדלק הסילוני שיעיף את הטיל שלכם אל מחוץ לגרביטציה התל אביבית וצאו לשוטט.

לפוסט המלא »

בין אדם למקום. המלצות הסופ"ש 5-7.5

אומרים שהאדם הוא תבנית נוף מולדתו, ואנחנו חושבים שאדם הוא שיקוף של המקום ממנו הוא מגיע ובו הוא נמצא. כמו הרבה דברים אחרים בשבוע הטעון הזה, גם מונחים כמו מקום, מרחב וחלל מקבלים משמעות קצת אחרת. תערוכות השבוע חוקרות את המרחבים שבהם אנחנו חיים ויוצרים – ממשיים ודמיוניים ומנסות לחלץ אמירה על מערכת היחסים שלנו איתם.

לפוסט המלא »
דילוג לתוכן