fbpx

המלצות
אמנות

חופש לאמנות. המלצות הסופ"ש 27-29.1

כותרת ההמלצות השבוע לקוחה מלוגו סופ"ש הסולידריות המרגש שעורכות גלריות בתל אביב עם העבודות שהוסרו מהתערוכה ברמת גן והיא אולי התשובה האולטימטיבית לשאלות הגדולות של האמנות כמו "מה זו אמנות" או "מה אמורה אמנות לעשות" – החופש של האמנות להיות מה שהיא רוצה וצריכה להיות גם ובמיוחד כשהיא מאתגרת.

לפוסט המלא »

למרות, או בגלל הכל. המלצות הסופ"ש 20-22.1

בתוך כל הבלבול והבלאגן, בתוך האתגרים הלא פשוטים שהתקופה הזו מספקת, עולם האמנות מצליח לנפק את אחת מעונות התערוכות המוצלחת שאנחנו זוכרים כבר הרבה זמן. אולי זה נכון מה שאומרים – שאמנות פורחת ברגעי משבר, אלא גם בדיוק הרגעים בהם אנחנו הכי זקוקים לה. כמה טוב שהיא כאן בשבילנו.

לפוסט המלא »

מתוק ומר. המלצות הסופ"ש 13-18.1

בחיים לא הכל מתוק, את זה אנחנו כבר יודעים. גם באמנות לא תמיד מציגים לנו דווקא רק את היפה והטוב. תערוכות השבוע נוקטות באמצעים ערמומיים כדי להמתיק את הגלולה המרה. באמצעות צבעוניות עליזה, הומור ודימויים כמו ילדיים הם לוכדים אותנו ברשת מתעתעת ורק כשנהיה "מאוחר מדי" אנחנו מבינים שלא הכל הוא כמו שהוא נראה.

לפוסט המלא »

בתוך ומחוץ. המלצות הסופ"ש 6-8.1

לפעמים היוצרות מתהפכות ואנחנו מגלים שאנחנו מרגישים הכי בבית דווקא בחוץ ואילו פנים הבית האינטימי לכאורה הפך להיות זר ומוזר. זה אולי נכון שבעתיים אחרי השנתיים האלה של סגרים, בידודים והגבלות.
תערוכות השבוע משחקות עם המבט הזה של פנים וחוץ ומראות לנו שלפעמים המבט מבחוץ דווקא רואה הכי עמוק ושאנחנו שנמצאים בפנים אולי לא בטוחים כמו שחשבנו.

לפוסט המלא »

האמנות שעשתה לי את השנה

כמעט בלתי אפשרי לסכם שנה כמו 2021 שבדומה לקודמתה הזמן בה הפך לנזיל וחסר עוגנים, בלי התחלה או סוף ברורים.
למרות הכל זו היתה שנה מוצלחת עם המון סיורים, שיתופי פעולה ומפגשים מרתקים עם אמניות, אמנים ואנשי אמנות ותרבות מכל קצוות הקשת.
שני ורנר, יוזמת ומנהלת Talking Art, מסכמת שנה.

לפוסט המלא »

מסיבת סילבסטר. המלצות הסופ"ש 30.12-1.1

מסיבת פופ לכבוד סוף השנה האזרחית – פופ הוא כמובן אחד מזרמי האמנות המשפיעים של העשורים האחרונים והוא האב הרוחני של תערוכות השבוע. אמני השבוע עושים את מה שעושה הפופ הכי טוב – לוקחים נושאים כבדים והרי משמעות ומפרקים אותם באמצעות דימויים ונושאים מהתרבות הפופולארית והופכים אותם לזמינים ונגישים לעין העכשווית.

לפוסט המלא »
אילת-כרמי-ומירב-הימן

מוזיאון, גלריה וסטודיו. המלצות הסופ"ש 23-25.12

השבוע בחרנו לכם תערוכות המוצגות בחללים שונים על הספקטרום האמנותי – מהממוסד עד פורץ הדרך והחדשני דרך מה שביניהם – מקומות שונים מאוד, אך כולם תורמים ליצירתו של עולם אמנות משגשג ומרתק. כל מי שהיה איתנו בסיור יודע כמה אנחנו מאמינים בחשיבותו של הגיוון הזה וכמה אנחנו אוהבים את מה שהוא יוצר.

לפוסט המלא »

קלאסיקה מודרנית. המלצות הסופ"ש 16-18.12

שדה אמנות הישראלי הוא צעיר יחסית, אין לנו את ההיסטוריה האמנותית בת מאות השנים כמו לצרפת, איטליה או יפן. ועדיין, גם אצלנו התפתחו כמה וקלאסיקות, אם זה בגלריות שהן נכסי צאן ברזל ואם זה באמנים ואמניות פורצי דרך. תערוכות השבוע מכבדות את דור המייסדים הזה וגם מתעקשות להראות את הרלבנטיות שלהם בימינו אנו.

לפוסט המלא »

כל מיני. המלצות הסופ"ש 9-11.12

בשבועיים האחרונים הוקדשו ההמלצות בכל פעם למדיום אחר. הפעם אנחנו מזכירים לעצמנו את המובן מאליו – שהאמנות המקומית לא מגבילה את עצמה למדיום כזה או אחר ושהמבחר פה גדול ומגוון להפתיע במיוחד ביחס לגודלה הצנוע של "הביצה האמנותית" שלנו. תערוכות השבוע שלנו עוברות החל מציור, דרך קולאז' וידאו ועד פיסול שמבוסס על בדיקות רפואיות.

לפוסט המלא »
דילוג לתוכן