fbpx

המלצות
אמנות

עולים ירושלימה. המלצות הסופ"ש 15-17.6

אין צורך להכביר במילים על ירושלים. מי שעוקב אחרינו או פשוט אחרי סצינת האמנות המקומית, יודע שהעיר הזו חווה התעוררות של ממש בתחום האמנות העכשווית בשנים האחרונות.
עבורנו ריכוז פתיחות ירושלמי השבוע הוא תירוץ מספיק לעלות לעיר שאולי אפילו תדרוש מאיתנו ללבוש סוודר בערב.

לפוסט המלא »

נכנסים לאירוע. המלצות הסופ"ש 8-10.6

הקיץ הוא זמנם של האירועים הגדולים, עם תערוכות הבוגרים השונות שמתחילות להפתח ויריד צבע טרי שאך זה נסגר, נראה שעולם האמנות מאיץ לקראת היציאה לפגרה של הקיץ. המלצות השבוע מוקדשות לכמה אירועי אמנות גדולים, וגם לאמנות המתעדת אירועים גדולים מתולדות המקום בו אנו חיים. לא פחות חשוב – כולם מתקיימים במזגן.

לפוסט המלא »
לילה לבן פריז 2023

לילה לבן בפריז 2023

אירועי הלילה הלבן השנתיים עמוסים במופעים, תערוכות, הקרנות וידאו, מוזיקה, מחול ועוד ועוד
בתוך כל השפע הזה, קל ללכת לאיבוד, וכיוון שהאירועים מתפרשים על כל העיר, השיטוט הוא אפשרי אבל יכול להיות מתסכל.
אז.. עשינו עבורכם את העבודה.

לפוסט המלא »

הקיץ מתחמם. המלצות הסופ"ש 1-3.6

עכשיו כששבועות מאחורינו אפשר כבר להגיד שאנחנו רשמית "אחרי החגים" אמנם עוד רגע נגמרת עונת התערוכות הבלתי רשמית ואנחנו נכנסים אל השקט היחסי של הקיץ, אבל בינתיים אפשר להנות מאמנות מצויינת. אספנו לכם כמה תערוכות ואירועים שיכניסו אתכם לאווירה הקיצית.

לפוסט המלא »

אמנות בכל מקום. המלצות הסופ"ש 25-27.5

בגלל חג השבועות שמתקיים השנה בסוף השבוע, אין ממש פתיחות של תערוכות חדשות. הזדמנות מצויינת להצביע על כמה דברים שלדעתנו חייבים לראות – כאלה שכבר התחילו ופסטיבל אחד שמתקיים באמצע שבוע הבא. "חללי התצוגה" השבוע מגוונים ומפתיעים – מפאתי המדבר, דרך מערות עתיקות ועד אמנות דיגיטלית שיכולה להתקיים בכל מקום ובשום מקום. עוד הוכחה לכוחה של האמנות וליכולתה להיות מגוונת ושונה על פי המקום שבו היא מוצגת.

לפוסט המלא »
מאיה אטון, מתוך תערוכה יחיד בגלריה גבעון

שיבה הביתה. המלצות הסופ"ש 18-20.5

שיבה הביתה היא אף פעם לא עניין של מה בכך. זה יכול להיות אירוע מרגש ומשמח שמסמל התחלה חדשה. אך באותה מידה זה יכול לנבוע מטרגדיה ואובדן. תערוכות השבוע נעות על הציר הביתי הזה שבין התחלה לסוף. וכמו השיבה הביתה, גם מהן אי אפשר להתעלם.

לפוסט המלא »
מיכל חלבין, מתוך תערוכת יחיד בגלריה שלוש, תל אביב

הם והן משלנו. המלצות הסופ"ש 11-13.5

סוד ההצלחה שלנו טמון בצוות הנהדר שלנו, אין לנו ספק בכך. כל אחד ואחת מחברי הצוות שלנו, מהמדריכים והמדריכות בשטח ועד אחורי הקלעים, הם אמניות ואמנים, אוצרים ומעצבות, מוזיקאיות וחוקרי אמנות. כולם וכולן פועלים עמוק בתוך שדה האמנות ולא מביטים עליו מבחוץ וכך יוצא שהם "מדברים אמנות" כשפת אם ויכולים לתת ללקוחותינו את המבט המעמיק והייחודי על עולם האמנות שאנחנו שואפים לתת. המלצות השבוע הן כולן חגיגה של הכשרונות שעובדים איתנו כל יום והזדמנות לראות אותם במקומם הטבעי. בהצלחה חברים!

לפוסט המלא »

אפשר גם יחד. המלצות הסופ"ש 4-6.5

המילה יחד הפכה לטעונה במיוחד בחודשים האחרונים. נראה שבתוכה נמצאים גם גרעין הפורענות, של שותפים שאולי כבר לא רוצים בחברתם אלה של אלה וגם גרעין של תקווה – עם ציבור שמתאחד במטרה להאבק על עקרונותיו. גם באמנות, המילה יחד היא טעונה ונראה שאמנים ואמניות חיים את המתח המתמיד שבין אינדיבידואליזם בדלני לבין שיתופי פעולה פורים. כאלה הן תערוכות השבוע שנוצרו מתוך שיתופי פעולה מקריים או מכוונים והתוצאה תמיד מעניינת ונוגעת ללב.

לפוסט המלא »

אמת חבויה. המלצות הסופ"ש 27-29.4

בזמן האחרון נדמה לפעמים שהאמת היא רעיון שיצא מהאופנה. בין מציאות מדומה לבינה מלאכותית לפוטושופ ולפייק ניוז – אי אפשר כבר לסמוך על מראה עיניים או על משמע אוזניים ואנחנו נשארים מול עולם מורכב ומבלבל. יכול להיות שהגיעה העת לחשוב על מודלים חדשים ואחרים של חתירה לאמת, כאלה שלאו דווקא עוברים בקו ישר. תערוכות השבוע טוענות שאמנות יכולה וצריכה להציע מודל ונתיב כאלה.

לפוסט המלא »
דילוג לתוכן