fbpx

המלצות
אמנות

אובדן ונחמה. המלצות הסופ"ש 11-13.1.2024

נחמה אחרי אובדן גדול היא מושג חמקמק, את זה למדנו כולנו על בשרנו בחודשים האחרונים. במה כבר אפשר לנחם מי שאיבד את היקר לו מכל? ועדיין, הנחמה היא צורך אנושי בסיסי וגם אחת המטרות של האמנות – גם את זה למדנו בחודשים האלה. תערוכות השבוע לא מסיטות את מבטן מהאובדן, אבל מתעקשות להציע נחמה, גם אם קטנה. וזה המון בימינו.

לפוסט המלא »

מתחילים שנה, אחרת. המלצות הסופ"ש 4-6.1.24

2023 נגמרת ומתחילה 2024 הלוואי שתהיה שנה טובה יותר. שנה של יצירה ולא של הרס. שנשקיע באמנות ולא בנשק ושנדבר אמנות ואהבה ולא פילוג ושנאה. והלוואי הלוואי שישובו כולם וכולן הביתה בשלום ונתחיל תהליך של ריפוי אמיתי.
אנחנו מתנחמים באמנות מעולה שמתחילה את השנה הזו ובידיעה שגם עכשיו – המוזות לא שותקות – אסור להן לשתוק.
לאחל שנה טובה קשה, נאחל שתהיה לפחות עדינה ושקטה יותר.
שלכם תמיד ❤️
שני ורנר וצוות Talking Art

לפוסט המלא »

טכניקה. המלצות הסופ"ש 28-30.12

יש אמנים שהמציאו לעצמם טכניקה ייחודית, יש כאלה שלקחו טכניקה מוכרת ויצרו באמצעותה שפה שמזוהה עמם, ויש כאלה שאצלם הטכניקה היא המטרה. בתערוכות שנבחרו להמלצות השבוע, שלושה אמנים שמאמצים טכניקה חדשה, משכללים את הקודמת או מחליפים חומר אחד באחר. זו תקופה של שינויים כל כך גדולים, ואולי זה ראוי כל כך דווקא לימים האלה.

לפוסט המלא »
Michalis Zacharias and Maria Louizou at the Ileana Tounta Contemporary Art Center

מדריך לחובבי האמנות המבקרים באתונה

יש שחושבים שעל אף שאתונה מתהדרת בכמה מהמונומנטים הקלאסיים החשובים בעולם, היא אינה מצטיינת באמנות מתקופות עכשוויות יותר. יש בזה מן האמת, אבל בכל זאת אפשר למצוא כאן כמה מוזיאונים קטנים ואיכותיים מאוד (רובם אגב בבעלות של אספנים פרטיים) ולצדם גם סצנה של גלריות ותיקות וגלריות ניסיוניות יותר.
לפניכם רשימה של כמה מהמקומות ששווה לבקר בהם אם אתם בעניין של אמנות מודרנית ועכשווית.

לפוסט המלא »

פטריות אחרי הגשם. המלצות הסופ"ש 21-23.12

בתור נציגים פעילים בעולם האמנות המקומי, אנחנו יכולים לומר שחווינו על בשרנו כמה הממסד והממשלה לא מבינים את חשיבותן של האמנות והתרבות, ברגע שיש משבר אנחנו יורדים לתחתית סולם החשיבות. עם זאת, ולמזלנו הרב אנחנו פעילים בסצנה שמורכבת מאנשים עם אופי שרדני ואת עולם האמנות הישראלי יהיה קשה מאוד לעצור.

לפוסט המלא »

בתוך הסבך. המלצות הסופ"ש 14-16.12

אין מה לומר, גם בחג האור קשה למצוא נחמה אמתית בימים האלה. אבל אנחנו מאמינים בלב שלם, שאמנות יכולה להוציא אותנו קצת מזה, ולו לרגע קט. כי לראות אמנות טובה, זה אויר לנשימה וכולנו צריכים את זה עכשיו.

בגלריה נגא תפתח תערוכת יחיד לציירת ענת בצר; בחנינא תערוכה שיש בה תמהיל של היומיומי והאפל; פסטיבל מנופים הירושלמי בחנוכה; ואצלנו כבר חולמים על ונציה

לפוסט המלא »

בית ישן חדש. המלצות הסופ"ש 7-9.12

נדמה לנו שאין צורך להכביר במלים על הכותרת שבחרנו לתת לרשימת ההמלצות השבוע. מושג הבית הפך עבור כולנו למושג טעון, שמתחוללים ביחס אליו תהיות, פחדים, אהבה וכאב. תערוכות השבוע מוצגות כולן במקומות שהם בית עבור אמנות ואמנים, מקומות שהקדישו את עצמם לעשייה שאינה תלוייה בדבר עשייה ערכית, מקומות הכרחיים לקיומה של תרבות עשירה.
כמה טוב שהעשייה ממשיכה גם בימים החשוכים האלה, ושהבתים של האמנות המקומית עוד ממשיכים לקיים אותה.

לפוסט המלא »

צפים. המלצות הסופ"ש 23-25.11

נדמה שלראות אמנות אחרי ה-7 לאוקטובר, זה כבר לא אותו הדבר, הכל נצבע באירועי היום הזה ומקבל משמעות נוספת. תערוכות השבוע מתייחסות באופן מסוים למים ולסגולות הרגשיות שלהם.

תערוכה קבוצתית בנושא הבריכה העירונית בגלריה ארטורה; תערוכת יחידה ליעל הוניג בגלריה אלפרד, מיצב סאונד המתבסס על קולו של יצחק רבין; וגם בשביל שיגרה כלשהי סיור במלון גורדון ביץ'.

לפוסט המלא »
דילוג לתוכן