fbpx

המלצות
אמנות

אוהבים אמנות, מדברים אמנות. המלצות הסופ"ש 14-16.10

השבוע בהמלצות אירועי "אוהבים אמנות. עושים אמנות". עשרות רבות של סטודיות פתוחים, פרויקטים מיוחדים, תערוכות לוויין, סדנאות וכמובן סיורים שאנחנו המפעילים הרשמיים שלהם. כמו תמיד באירועים מסוג זה אנחנו יכולים לתת רק טעימה של דברים שתפסו את עינינו ואנחנו ממליצים לכם להכנס לאתר הפסטיבל, ולמפה הוירטואלית לבחון את האירועים השונים ולבנות לעצמכם תוכנית.

לפוסט המלא »

ספיישל אחרי החגים חלק ב' – פריחה סתווית. המלצות הסופ"ש 7-10.9

ממשיכים את ספיישל ההמלצות המורחב עם תום החגים. הפעם אנחנו ממליצים על תערוכות העוסקות בפרחים וצמיחה כי אין דרך טובה מזו להתחיל את "אחרי החגים".
בגלריה חנינא תערוכת מחווה לשארל בודלר; בנגא תערוכת יחיד לענת בצר; בעינגע אביב קלר מביט מהחלון בבית הוריו; ובפינת הבונוס הבינלאומית, דמיאן הירסט

לפוסט המלא »
גיא ואן

ספיישל אחרי החגים א'. המלצות אמנות 7-9.10

אחרי חגים שמח לכולם, אנחנו כאן להחזיר אותנו לשגרה בכל מה שנוגע לגזרת האמנות המקומית. עולם האמנות הישראלי עוד לא הסתנכרן ופתיחות התערוכות לעתים קרובות מתנגשות, אדרבא בשבוע כזה שמגיע מיד אחרי פגרה ארוכה. אם כן, השבוע יש שלל כזה מטורף של אירועי אמנות ותערוכות חדשות, שהחלטנו לפנק אתכם בשתי רשימות המלצות נפרדות.

לפוסט המלא »

אושפיזין אמנותי – סדרת ראיונות עם אמנים ישראלים בחו"ל

כמו השם שלנו, זה די ברור שמה שאנחנו אוהבים לעשות הוא לדבר על אמנות. אחד הדברים החשובים בעינינו הוא לדבר עם האמנים עצמם. לכבוד חג סוכות החלטנו לתפוס לשיחה אמנים ואמניות ישראלים שהעבירו את חייהם ועבודתם לחו"ל ולשמוע מהם על נוודות, ארעיות וזרות – מושגים שעומדים בבסיסו של החג הזה.

לפוסט המלא »

שפת האהבה. המלצות הסופ"ש 30.9-2.10

חיבור, שיתוף ועכשיו אהבה – אווירה חיובית שורה על המדור שלנו בשבועות האחרונים. אם אנחנו רק משקפים את הנעשה בחוץ, אז כנראה שמשהו טוב עובר על עולם האמנות והתרבות באופן כללי. אבל בסופו של דבר, אחרי תקופת משבר לא פשוטה, יש משהו מאוד טבעי בלחפש את המשותף, את המחבר ואת האוהב.

לפוסט המלא »

רקמת חיבור. המלצות הסופ"ש 16-18.9

תערוכות השבוע עוסקות בחיבורים – תערוכה זוגית המפגישה בין גופי עבודות של אמנים, עבודות טקסטיל המחברות את הקהל לעבודה, בחינה צורנית של הסרט הנע שהוא חיבור של פריימים סטטיים לכדי תנועה. אמנם אף אחת מהתערוכות לא מצהירה על כך במפורש, אבל נראה שמדובר בתגובות לתקופה הסוערת בה אנחנו נתונים ופניה לכיוון של שילוב וחיבור בכדי להתמודד איתה.

לפוסט המלא »

לצאת מהבועה. המלצות הסופ"ש 9-11.10

כידוע זמן חגים הוא זמן של חשבון נפש, בין ראש השנה ועמו תחושת הסיום, יום כיפור וההרהורים הכרוכים בו ושמחת תורה המבשרת על התחלה חדשה. אווירת הסיכומים הזו שורה גם עלינו. בימים אלו אנו חושבים על השנה שהייתה, איך הצלחנו לשרוד בתקופה המאתגרת הזו, על כל האילתורים שעשינו והמצאות שהיינו צריכים להמציא.
אנו בתחושת הודיה גדולה על כל הלקוחות שלא ויתרו עלינו, על האמנים והאוצרים שזרמו איתנו, ובכלל על אתגר שצלחנו. בנימה נוסטלגית זו גם בחרנו את ההמלצות השבוע, תערוכות שמבקשות להביא לשינוי וחושפות שוב וביתר שאת את כוחה של האמנות.

לפוסט המלא »

זיכרון של קיץ. המלצות הסופ"ש 2-4.9

תקופת החגים המתקרבת, התקצרותו של היום, ריחות הסתיו הדקים שבאויר – נראה שזה זמן להתרפק על חוויות השנה החולפת ומבט קדימה אל השנה שעוד רגע מתחילה. תערוכות השבוע, כל אחת בדרכה, עוסקות בזיכרון ובעיבוד שלו.  זיכרון של אובדן ממשי ושובר לב, זיכרונותיו של אמן המביט אל הקריירה הלא שגרתית שלו, או "הזיכרון" של הדימוי המובחן בציור המופשט.

לפוסט המלא »
דילוג לתוכן