fbpx
ירדן הירש
ירדן הירש, מתוך התערוכה "עבודות", גלריה מקום לאמנות בקריית המלאכה

על הקצה, המלצות הסופ"ש 9-11.8

ההמלצות הסופ"ש הן עוקצניות במיוחד ולוקחות אותנו למצבי קצה. אל התמודדות עם מחלת הסרטן, אל אוטיזם והתאבדות ואמנות אאוטסיידרים, וגם אל יצירת עולם טבעי מלאכותי במקום זה שאובד לנו.
נשמע מדכא? קצת. אבל בשביל זה יש אמנות לא?
אז נאחל לכם סופ"ש אופטימי עד כמה שאפשר, עם הרבה הרבה אמנות מעולה,
שני ורנר וצוות Talking Art

עידית ניסנבאום, "יֵשׁ מֵאַיִן". אוצרת: מור רשף סיון
בין חילופי המאות ה-19 וה-20 קרתה תופעה מעניינת. לצד ההיקסמות מהשינויים הטכנולוגיים וההשפעה שלהם התפתחה גם תנועת נגד, כזו שביקשה דווקא לחזור אל הטבע, אל הפראי והנשגב. בתולדות האמנות ניתן לזהות זאת למשל בהתפתחות הזרם הרומנטי או בארט נובו. עבודותיה של עידית ניסנבאום מזכירות את המצב הזה, במעין וריאציה עכשווית שלו. מחד, ניסנבאום משתמשת בטכניקות החדישות ביותר של אמנות דיגיטלית – של יצירת "יש מאין" על ידי הדמיות ותכנות ממוחשב. מאידך, המקום אליו היא נוהה, אותו היא מבקשת ליצור – הוא דווקא המקום האבוד ביותר: הטבע. בתערוכה יוצגו עבודות במדיות שונות בהן עוסקת ניסנבאום בניסיון ליצור את אותה תחושה נשגבת שכבר נעלמה מחיינו.
אירוע פתיחה: חמישי 9.8, בשעה 20:00. גלריה עומר תירוש, מזל מאזניים 2 פינת כיכר קדומים 8, יפו העתיקה. אירוע פייסבוק

אורן פישר, "הסיפור של אהובה", השקת ספר אמן ותערוכה
אורן פישר הוא משהו מיוחד. באמת לא נראה לי שיש עוד דמות מגוונת, מסקרנת, שובבה ופעלתנית כמוהו בקרב האמנים הצעירים בארץ. מפעילות חברתית והקמת הבית האדום, לביקורת צינית על עולם האמנות ולצדה תערוכת יחיד באחת הגלריות הבולטות בארץ – נדמה שפישר מתנסה בכל מה שיכול לאתגר אותו. כעת הוא יוצא בפרוייקט חדש ומרגש מאוד בשם "הסיפור של אהובה". זה החל מספר איורים אישי שפישר הכין לידידה שחלתה בסרטן ועמדה לעבור ניתוח: "כואבים, ישירים ומלאי הומור ואהבה, מופיעים איוריו של פישר בסגנונו הייחודי והמוכר, המאפשר לקוראים ללוות ולחוש את סיפורה של אהובה מקרוב, כאילו היו חבריה לדרך", כך נכתב על הספרון. כעת עברו האיורים מטמורפוזה לכדי עבודות קיר שתוצגנה בתערוכה.
בערב הפתיחה יתקיימו הרצאות והפעלות הקשורות למחלת הסרטן ואף תופעל עמדה לתספורות לנשים שמעוניינות לתרום את שערן למתמודדות עם המחלה.
אירוע פתיחה: חמישי 9.8, בשעה 20:00. הבית האדום, ישראל מסלנט 39, תל אביב. אירוע פייסבוק

עידית ניסנבאום, מתוך התערוכה "יֵשׁ מֵאַיִן", גלריה עומר תירוש, יפו

ירדן הירש, "עבודות". אוצר: גיל יפמן
משהו מטריד מאוד מתרחש בעבודות של ירדן הירש, משהו שמשחק על הגבולות הדקים שעוזרים לנו "להבין" יצירת אמנות על ידי שיוכה לתבניות כלשהן. הירש דילג בין גבולות מדיומליים והתנסה בטכניקות שונות. גם בעבודות עצמן נבחן הגבול בין קריקטורה לדיוקן ריאליסטי, בין קולאז' מתוחכם לקומיקס, בין ילדי לבוגר מאוד, ובין הומוריסטי לעגום ביותר. לא ניתן להתעלם מסיפורו הטרגי של הירש, סטודנט צעיר לאמנות במכללת ספיר, אשר אובחן על הרצף האוטיסטי עוד בילדותו, ושם קץ לחייו בשנת 2016, והוא עוד לא בן 20. זה אמנם לא החלק החשוב ביותר, אך הוא שופך אור על הבנת היצירות וחושף את המגע האינטנסיבי עם האמנות ככלי מרגש ונוגע ללב. התערוכה נאצרה על ידי גיל יפמן ואין ספק שמפגש זה יביא ערך נוסף וראוי לעבודות.
אירוע פתיחה: חמישי 9.8, בשעה 20:00. גלריה מקום לאמנות בקריית המלאכה, שביל המרץ 6, תל אביב. אירוע פייסבוק
במקביל תפתח התערוכה: מלכה ענבל, "High & Low / Encore". אוצרת: אירית לוין. אירוע פייסבוק

נמשכת ההרשמה לתכנית הסיורים השנתית שלנו
לאחר ההצלחה של השנים הקודמות אנו חוזרים עם סדרת הסיורים השנתית שלנו, המיועדת לקבוצות קטנות שמסיירות יחד כל השנה. גם הפעם נצא לשמונה סיורים ברחבי הארץ, נראה את התערוכות הבולטות, נבקר בסדנאות האמנים, במרכזי אמנות ותיקים ואלטרנטיביים, ונפגוש את אנשי המקצוע – האוצרים, היזמים וכמובן האמנים, וכל זאת בשביל להישאר עם היד על הדופק לגבי הנעשה באמנות העכשווית בארץ על כל גווניה.
כל הפרטים והרשמה בקישור

עריכה ותוכן: שני ורנר

אורן פישר, "הסיפור של אהובה", השקת ספר אמן ותערוכה, הבית האדום

שתפו

המלצות אמנות אחרונות

2 תגובות בנושא “על הקצה, המלצות הסופ"ש 9-11.8

 1. hanak1

  שני יקרה,
  אני כותבת לך אחרי שקראתי את מכלול ההצעות שלך לסיורי גלריה והוקסמתי.
  נשמע מרתק הסיורים והקורס שאת מציעה.

  בהצלחה

  חנה קליימן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן