fbpx
אמי ספרד, מתוך 'מעבדת את הגוף', תערוכת יחיד בגלריה אלפרד, תל אביב

עיצוב הגוף. המלצות הסופ"ש 16-18.2.23

אפשר לומר שהגוף הוא האובייקט הראשון אותו אנחנו נדרשים לעצב ולא לחינם גוף, פיסול ועיצוב שזורים זה בזה ללא הפרד. תערוכות השבוע נמצאות בקצוות שונים של התפר הזה ונותנות לנו זוויות חדשות להתבונן דרכן על העולם שבו אנו חיים והגוף שנושא אותנו בעולם הזה.

בגלריה של המכון הטכנולוגי בחולון אוצר עברי שלנו תערוכה שהיא שילוב של עיצוב, טכנולוגיה וסטייל; הגלריה השיתופית הותיקה אלפרד עוזבת את מקום משכנה רב השנים ומצטרפת לקריית המלאכה; בגלריה נולובז יוצר רענן חרל"פ דמויות עוכרות שלווה ונוגעות ללב בטכניקה שהפכה לסימן ההיכר שלו; ואנחנו מכירים לכם לעומק את אחד המוזיאונים החשובים בעולם בסיור חדש בפריז.

שיהיה סוף שבוע מעוצב במיוחד,
שני ורנר וצוות Talking Art

מתוך 'אוליבטי – לא רק מכונת כתיבה', תערוכה בגלריה ויטרינה במכון הטכנולוגי בחולון

'אוליבטי – לא רק מכונת כתיבה'. אוצר: עברי באומגרטן

העולם נע בקצב מסחרר, מה שהיה שיא הטכנולוגיה רק לפני כמה עשורים, היום מתפקד כוינטג' במקרה הטוב או נשכח לחלוטין במקרה השכיח יותר. אבל אם טכנולוגיה מתיישנת במהירות, הרי שסטייל ועיצוב טוב נשארים רלבנטיים לנצח. תערוכה חדשה שאוצר עברי באומגרטן שלנו עוקבת אחרי חברת מכונות הכתיבה הותיקה 'אוליבטי' והתפקיד המכריע שהיה לה במהפכות הטכנולוגיות והדיגיטליות של תחילת ואמצע המאה שעברה. רלבנטי יותר לעניינו היא המחוייבות הבלתי מתפשרת של החברה לעיצוב וסטייל שלא נס ליחו, גם כאשר מכונת הכתיבה עצמה היא כבר לא מאוד רלבנטית לעולמנו העכשווי. ממכונות כתיבה שמזכירות מכוניות יוקרה לכרזות פרסום חדשניות לזמנן – התערוכה הזו היא מסמך מרתק לחובבי העיצוב. התערוכה הזו היא גם עדות לרוחב האופקים של עברי שלנו שמלהטט בין ידע אוצרותי, הבנה עיצובית וסטיילינג משובח – אבל את זה מי שיצא איתו לסיור כבר יודע מזמן.

התערוכה פתוחה החל מיום חמישי 16.2, אירוע פתיחה רשמי ביום שלישי, 21.2, 19:00,
גלריה ויטרינה, מכון טכנולוגי חולון, הפקולטה לעיצוב, בניין 6,  רח' הופיין 63, חולון. אירוע פייסבוק

'מעבדת את הגוף', תערוכת יחיד של אמי ספרד. אוצרת: ד"ר רויטל משעלי

גלריה אלפרד היא כנראה ותיקת הגלריות השיתופיות הפעילות כיום ובשנים הארוכות שבהן היא פעילה הספיקה לעבור כבר כמה וכמה חללים. האחרון שבהם היה גם השאפתני וארוך הימים שבהם – הבניין בסמטת שלוש אכלס גלריה בקומה התחתונה שלו אבל גם חללי סדנאות, סטודיות של אמנים ואפילו בר לכמה רגעים. השבוע תעבור הגלריה הותיקה למרכז העניינים של האמנות הישראלית – קריית המלאכה ותעשיר עוד קצת את האיזור העשיר באמנות גם כך. תערוכת ההשקה של החלל החדש היא תערוכה של אמי ספרד שיצרה מיצב רב מדיומלי שמתחקה אחרי ההתמודדות הגופנית שעוברת האמנית עם מחלה אוטואימונית בה היא חולה בעשור האחרון. באמצעים אמנותיים מגוונים מנסה ספרד להחזיר לעצמה את השליטה שאבדה לה בגופה ולעשות איתו שלום אחרי בגידתו. תהליך שהיא עוברת ביתר שאת בעקבות המחלה, אך הוא חיוני לכל בן אדם באשר הוא.

אירוע פתיחה: יום חמישי, 16.2, 20:00, גלריה אלפרד, שביל המרץ 6, תל אביב. אירוע פייסבוק

'פנים', תערוכת יחיד של רענן חרל"פ.

רענן חרל"פ יצר לעצמו לאורך השנים שפה פיסולית ייחודית משלו – העבודות שלו עשויות מעץ גס ופשוט ובאמצעות מניפולציות של פרספקטיבה הן מתקיימות על התפר שבין דו לתלת מימד. בדרך כלל מדובר בדימוי של רהיט, או אלמנט תעשייתי שהמשחק הפרספקטיבי גורם להם להראות כמו אובייקט של ממש ופני השטח של העץ הלא מעובד מוסיפים לסוריאליזם. בתערוכה החדשה בגלריה נולובז משתמש חרל"פ בטכניקה שלו כדי ליצור פורטרטים אנושיים. המוזרות שנתנה לאובייקטים של חרל"פ את אופיים המיוחד הופכת, כאשר מדובר בדמויות אנושיות, לאיכות מטרידה משהו, אך גם נוגעת ללב. הפורטרטים נראים מוכרים וקרובים, אך באותו זמן משהו בהם מוזר ועוכר שלווה. התפתחות מעניינת של פסל ותיק, מיוחד ומגובש.

אירוע פתיחה: יום חמישי, 16.2, 20:00, גלריה נולובז,  זבולון 19, תל אביב. אירוע פייסבוק 

סיור במוזיאון פומפידו בפריז 11.3

אחרי הגלריות ואמנות הרחוב, הלוקאלז שלנו מתחילים להכיר לכם את המוזיאונים החשובים בעולם!

במרכז פומפידו נמצא האוסף המוביל של אמנות מודרנית ועכשווית באירופה. הוא אחד מהגדולים בעולם עם יותר ממאה אלף עבודות אמנות מתחילתה של המאה העשרים ועד היום.

בסיור שלנו נשוטט באוסף המודרני שם נפגוש כמה מענקי האמנות המודרנית של תחילת המאה הקודמת כמו מאטיס, פיקאסו, מרסל דושאן ואיב קליין. משם נוכל להבין את היצירה המאוחרת יותר של האוסף העכשווי עם אומנים מכוננים כמו אנדי וורהול, ג׳וזף בויס ולואיז בורז׳ואה.

הסיור יערך בקבוצה קטנה ואינטימית ויאפשר צלילת עומק לתוך ההיסטוריה של האמנות המודרנית במאה השנה האחרונות.

אם אתם בפריז אל תפספסו ביקור במוזיאון החשוב הזה – הכנסו לקישור והצטרפו אלינו!

רענן חרל"פ, מתוך 'פנים', תערוכת יחיד בגלריה נולובז, תל אביב

שתפו

המלצות אמנות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן