fbpx
מילטון אייברי בלונדון

קפיצה לחו"ל – המלצות הלוקאלז

מטבע הדברים והחגים, הסצינה בארץ שקטה למדי בסוף השבוע הקרוב. יש מי שמבקרים את משפחתם, יש שיוצאים לטיולים ברחבי הארץ ויש כמובן את מי שמנצל את ההזדמנות לקפיצה קטנה מעבר לים. לטובת הנוסעים ארגנו המלצות של מה כדאי לראות באירופה כרגע, כי בעינינו בלי קצת אמנות חבל על הכסף של כרטיס הטיסה. הצטרפו אלינו לטיול אמנותי באירופה. השארו עד סוף ההמלצות כדי לראות את היצע הסיורים שלנו לתקופה הקרובה.

בפריז שתי תערוכות מקבילות של ז'אן דובופה מאפשרות מבט פנורמי על יצירתו של האמן החשוב הזה; בלונדון תערוכה מרכזית ראשונה של האמן המשפיע מילטון אייברי נותנת הזדמנות להיחשף לאמן שנותר מעט לא מוכר מחוץ לחוגי האמנות; בברלין נוסעים לחו"ל אבל נשארים בבית עם תערוכה של אמנית ישראלית על ההיסטוריה המשפחתית שלה.

נסיעה טובה וחג שמח

שני ורנר וצוות Talking Art

ז'אן דובופה בפריז

פריז

שתי תערוכות של ז'אן דובופה

לפני כמה שבועות המלצנו כאן על תערוכה של ז'אן דובופה, האמן הצרפתי האגדי שיסד די בעצמו את ז'אנר האמנות האאוטסיידרית כשהחל להתעניין ביצירתם של אנשים בשולי החברה. דובופה הכניס את יצירותיהם של אלו לחללי תצוגה של הזרם המרכזי באמנות ובעצמו הושפע מהחופש והפראות שראה אצלם ביצירתו שלו. העבודות שלו הפכו לשם נרדף לחופש יצירתי ולאמנות שעדינות אינה בראש מעייניה. מאז ההמלצה הקודמת הספיקה כבר להפתח בעיר תערוכה נוספת של דובופה (ככה זה כשהעיר היא פריז). כעת יש למבקרים בפריז הזדמנות להיחשף למגוון הרחב של עבודתו של האמן החשוב הזה. בגלריה ללונג התערוכה מתרכזת בסדרה אחת לא מוכרת של ציורים שנוצרו תוך התבוננות מחלון מכונית נוסעת ואילו התערוכה בגלריה ז'אן בושה יגר – שהיה הגלריסט המרכזי של דובופה, מוצג מבחר מרגש של עבודות מתקופות שונות ביצירתו של האמן. שלבו את התערוכות האלה עם פסלו של דובופה בגני הטולרי ועם המערה המיוחדת שלו בפומפידו ומובטחת לכם חוויה אמנותית מלאת חופש ופראית במיוחד.

פרטים נוספים באתרי הגלריות:
גלריה Jeanne Bucher Jaeger

וגלריה Lelong

לונדון

מילטון אייברי ברויאל אקדמי

עיתון הטלגרף כתב על התערוכה הזו "ענק המאה העשרים שכנראה לא שמעתם עליו" ואכן הצייר האמריקאי מילטון אייברי הוא ענק אמנותי בכל קנה מידה, עם השפעה עצומה על אמנות המאה העשרים והעשרים ואחת, ועדיין מחוץ לחוג חובבי האמנות הוא נותר פחות או יותר לא מוכר. כעת מוצגת תערוכה מרכזית ראשונה שלו באירופה וזו הזדמנות מעולה להכיר יותר את האמן ששליטתו בצבע והפלטה הצבעונית הייחודית שלו הפכה אותו למושא הערצה וחיקוי של גדולים כמו רותקו וניומן. המיקום הייחודי של אייברי כמי שהושפע והושווה למאטיס הגדול, ובעצמו השפיע על תנועה חשובה כל כך כמו המופשט האקספרסיוניסטי, יוצר גוף עבודות שהוא מצד אחד צבעוני והרמוני, אך גם מרמז על הסערות העתידות לבוא באמנות של תקופתן. החלל המכובד מאוד של הרויאל אקדמי בלונדון מראה משהו על הכבוד שרוחשים לאמן הזה בקהילה האמנותית. תערוכת חובה לחובבי הציור, אך גם למי שמתעניין במסלול המרתק של אמנות המאה העשרים.

פרטים נוספים באתר הגלריה

ברלין

תערוכת יחיד של ענבר חוצן בוילה אופנהיים

אנחנו אנשים כאלה שמצד אחד אמנות ישראלית זורמת להם בדם ומצד שני משוגעים על טיולים בחו"ל. לכן, מבחינתנו תערוכה של אמנית ישראלית בחלל אמנות אירופאי היא השילוב המושלם בין גאווה פטריוטית לבין התענגות על נופים חדשים. ממש השבוע נפתחת בברלין תערוכה של האמנית הישראלית ענבר חוצן בחלל היפה והטעון של וילה אופנהיים. הוילה היא חלק ממתחם מוזיאלי המוקדש למפגש בין ההיסטוריה הלא פשוטה של השכונה והעיר לבין תרבות עכשווית. ענבר חוצן מביאה למוזיאון תערוכה המתחקה אחרי סיפורה של משפחתה שהתגוררה בברלין. במסגרת העבודה על התערוכה נתקלה חוצן בעדויות מפתיעות ומרגשות הנוגעות להיסטוריה הטרגית של משפחתה, שכמו רבים מהיהודים שהתגוררו בגרמניה באותה תקופה נידונו לגירוש, בריחה ורצח. האמנות, במקרה הזה, היא דרך לא להמתיק ולטייח את העבר, אלא להנכיח אותו ולהתמודד איתו בהווה.

פרטים נוספים באתר המוזיאון

הסיורים שלנו בתל אביב ובאירופה

ההמלצות שלנו שולחות אתכם לביקור עצמאי בתערוכות מצוינות ברחבי אירופה – אבל לא חייבים להשאר לבד. אם אתם בברלין, פריז, פורטו, אמסטרדאם או לונדון בזמן הקרוב, הצטרפו אלינו לסיורים עם הלוקאלז שלנו, שיכירו לכם את הסצינה התרבותית המקומית, אם זה בגלריות הנחשבות או ברחובות הססגוניים. יש לנו משהו בשביל כל אחד. וגם בעיר שלנו האהובה שליד הים יש לנו סיור חדש וסתווי במיוחד לאלה מאיתנו שנשארים בארץ.
כל מה שנותר לכם לעשות, זה להיכנס לעמוד הסיורים שלנו, לבחור מועד ועיר מתאימים ולהצטרף אלינו. אין סיור במועד שמתאים לכם? נשמח לתאם איתכם סיור פרטי!

פרטים והרשמה בקישור

ענבר חוצן בברלין

שתפו

המלצות אמנות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן