fbpx

Super-Size Me, המלצות הסופ"ש 30.3-1.4


זויה צ'רקסקי, קרמיקה בויטרינה, צבע טרי

יש רגעים שמתאימים למחוות עדינות, לאותיות הקטנות, ללחישות, סוף השבוע הקרוב הוא לא אחד מהרגעים האלה. השבוע עולם האמנות עושה שרירים, בראש ובראשונה בלונה פארק מרובה המטעמים של יריד צבע טרי, שהוא כמו עונת תערוכות שלמה דחוסה לפחות משבוע. אבל גם בחיפה צפוי לנו ליל פעילויות גדוש שמשלב אמנות ובליינות ובתל אביב אמני הרחוב משתלטים על בניין העירייה הישן. הכינו את נעלי הריצה ואת הארנקים, מתחילים.
עריכה ותוכן: צוות Talking Art

רוצים לקבל את כל ההמלצות ישירות למייל? הירשמו לניוזלטר שלנו בקישור

יריד צבע טרי 9 – יריד של אמנות מקומית ובינלאומית
האירוע המרכזי של עולם האמנות הישראלי, בו מתקבצות מרבית מהגלריות המקומיות להראות את מרכולתן ולצדן ניתן למצוא גם את: החממה לאמנים צעירים נבחרים, שיתופי פעולה עם גלריות בינלאומיות ופרוייקטים מסקרנים שנוצרו במיוחד ליריד. בקיצור, לא יהיה רגע דל, וכראוי ליריד ותיק שכזה, בכל שנה נראה שיש יותר אמנים, יותר פעילויות ובכלל יותר מה לראות. דבר מעניין נוסף הוא המיקום של היריד, אשר משתנה בכל שנה (היריד הפך לסמן של מיקומים חדשים ומעניינים בעיר), השנה נדד היריד למוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט שייפתח בקרוב במתחם אוניברסיטת תל אביב. מתוך שלל האירועים והתערוכות ביריד, להלן שני פרויקטים שראינו ואהבנו במיוחד:
'האצבע' – פרוייקט פולני-ישראלי באוצרות לאה אביר ו-ווקאש גורצ'יקה, יציג את "איש הקומקום" פסל חרס גדול ממדים ומעלה אדים של ירון אתר, לצד טריפטיך צילומי של הדס סט, יחד עם עבודותיהם של שני האמנים הפולנים זביגנייב ליברה ופז'מק מאטצקי בתערוכה שמבטיחה להיות אפלולית ומעניינת.
'ויטרינה' – חנות האמנות הייחודית של דנה גילרמן ושי רוזן מציעה וריאציה שונה במקצת לחנות המזכרות העבשה עם יצירות אמנות שנוצרו על ידי אמנים במיוחד לחנויות שלהם במוזיאון ת"א ומוזיאון הרצליה. ביריד חנות פופ-אפ של ויטרינה עם מוצרים מיוחדים לאירוע, הזדמנות טובה לרכוש אמנות משובחת הביתה – במחירים שווים לכל כיס.
28.3-1.4.17, קשה להקיף את מלוא היריד בהמלצה קצרה, אנחנו ממליצים להתעדכן בכל המתרחש באתר היריד

פקטורי 3# אירוע אמנות רב תחומי במוזיאון חיפה
זו הפעם השלישית שמוזיאון חיפה פותח את שעריו בלילה לאירוע שמבטיח לשלב בין אמנות לבילוי. בתוך התערוכה המוצגת במוזיאון "אנונימיX: סוף עידן הפרטיות", יתקיימו אירועים שמתייחסים למוצגי התערוכה ולנושא שלה, מיצגי מציאות מדומה, השקת סדרת רשת על טרמפיסטים ופרשנות מחול לפעולת ה"בטן-גב" הן כמה מההתרחשויות שיחכו למבקרים במהלך הלילה. לצד אוכל ובירה – זה עשוי להיות משהו ששווה לצאת בשבילו מתל אביב.
חמישי, 30.3.17, החל מהשעה 20:00 , כרטיסים: 50 ₪ | 20 ₪ סטודנט | 45 ₪ אזרח ותיק, מוזיאון חיפה לאמנות- רחוב שבתאי לוי 26, חיפה
פרטים נוספים באתר המוזיאון


רייסי קמחי מיטרני, לה קולטור

"אי", תערוכת מכירה והשקת מגזין A5
פרוייקט שנשמע סופר מסקרן ולו בגלל הגופים שחברו כדי לגרום לו לקרות: מגזין האמנות A5, שמותח את ההגדרה "מגזין" אל הקצה: כל גיליון הוא למעשה מהדורת הדפסים של אמנים מהארץ ומהעולם, אין בו טקסט והעובדה ששלושת המוציאים לאור הם מעצבים גרפיים מבטיחה חוויה גרפית משובחת; ו-"לה קולטור" יוזמה של מכירת אמנות במחירים ברי השגה לכולם. יחד הם יצרו בחלל היפה של "בית הצעירים" ברחוב מזא"ה 9 בתל אביב, תערוכת מכירה ענקית (מאה אמנים ואמניות!) יחד עם השקה של הגיליון החדש של A5 ומכירה של גיליונות קודמים. יחד עם צבע טרי שמתקיים באותו זמן, יש פה הזדמנות ייחודית לראות חתך רוחב של אמנות ישראלית ובינלאומית צעירה, ואולי אפילו לרכוש ולתמוך בה.
פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק של האירוע
פתיחה: חמישי 30.3 18:00-23:00, פתוח גם בשישי 11-17 ובשבת 11-20, בית הצעירים של תל אביב יפו, מזא"ה 9, תל אביב. כניסה חופשית

קולקטיב PRETTIMESS, תערוכת אמנות רחוב בבית העיר
כל מי שמכיר אותנו קצת, יודע שיש לנו מקום חם בלב לאמנות רחוב ובמיוחד לזו הישראלית, אז כמובן שכשכמה מהשמות הגדולים והאהובים בסצינת הסטריט-ארט הישראלית מתאחדים לתערוכה מאסיבית בבית העירייה הישן של תל אביב במרכז העיר, אנחנו לא יכולים להתעלם, גם אם הפתיחה היא לא בסוף השבוע. את השנה הקרובה יקדיש בית העיר לעבודתם של קולקטיבים יוצרים והוא פותח את הפרוייקט בתערוכת אמנות רחוב שאפתנית. אנחנו רואים כבר זמן מה מעבר של אמנות רחוב אל חללי הגלריות והמוזיאונים, וגם כאן, קולקטיב PRETTIMESS שכולל כמה מהשמות החמים בסצנה שאת עבודותיהם אנו רגילים לראות על קירות העיר, משתלט על בית העיר ויעביר אותו טרנספורמציה לשפה המיוחדת לכל אחד מהאמנים ולקולקטיב ככלל. מסקרן מאוד.
בית העיר, ביאליק 27, תל אביב. פתיחה: שלישי, 4.4.17 בשעה 19:30

סופ"ש נעים,
שני ורנר וצוות Talking Art


קולקטיב PRETTIMESS, בית העיר

 

שתפו

המלצות אמנות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן