סיורי אמנות לקבוצות

סיורי אמנות בליווי הדרכה הם דרך נהדרת להתקרב אל אמנות עכשווית ולהיחשף לסצנה האמנותית התוססת בארץ - מגוונת בסגנונות, תכנים ושאיפות.
בנינו עבורכם תכנית סיורים מגוונת שמתאימה לכולם, בין אם אתם שוחרי אמנות ותיקים או שרק התחלתם להתעניין בה, וגם אם פשוט מתחשק לכם לראות משהו חדש ולטבול בעולם העשיר והצבעוני הזה.
הסיורים נתפרים במיוחד בעבורכם, בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם ונערכים בצורה קלילה וכיפית אך גם עשירה בתוכן, ומובלים על ידי שני ורנר וצוות מדריכים מנוסה המגיע מתחומי עשייה אמנותית שונים.
• סיורים מותאמים לקבוצות של עד 25 איש
• כל הסיורים בני שעתיים-שעתיים וחצי
• הסיורים כוללים הליכה ברגל
להזמנת סיור צרו עמנו קשר ובואו נתחיל לדבר אמנות

הסיורים של TALKING ART

אמנות בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב
לא תאמינו אבל דווקא בתחנה המרכזית החדשה צומחת לה בועת אמנות עכשווית מרתקת במיוחד. זה ללא ספק אחד המבנים ההזויים, המטורפים והמדליקים בתל אביב, מרביתו נטוש וסגור לקהל – כולל ששה אולמות קולנוע, ושתי קומות של חנויות שמעולם לא נעשה בהן שימוש. במקביל הפכה התחנה מקום מפגש לכמה מקהילות הזרים שחיות בדרום תל אביב, כולל ערבי ריקוד, קריוקי ושלל חנויות מזון מהמזרח.
יחד עם כל האקשן הזה, התפתחה במקום גם קהילה של אמנים. בית ספר לאמנות המיצג, שני תיאטראות, סדנאות של אמנים וכאילו זה לא הספיק, כל הקומה העליונה של התחנה מוקדשת לאמנות רחוב של מיטב אמני הרחוב שפועלים כיום בארץ.
ראיון עם שני ורנר במסגרת התכנית "מבט שני- פריפריה גיאוגרפית או אמנותית" בערוץ הראשון בקישור
להזמנת הסיור לחצו כאן


אמנות רחוב בקומה השביעית, צילום: אלון ארשוב


סיורי גלריות במרכז ובדרום תל אביב
סיור האמנות הקלאסי, משתנה ומתוכנן באופן כזה שנבקר בתערוכות הכי מעניינות שמוצגות בעת הסיור.
בסיור נבקר בשלוש עד ארבע גלריות בעלות אופי שונה – מגלריות מובילות ועד לגלריות ניסיוניות, וממסחריות לבעלות אג'נדה חברתית. נראה תערוכות של אמנים מהארץ ומהעולם, העוסקים בתכנים שונים ופועלים בסוגי מדיה מגוונים.
במהלך הסיור נזכה לפגוש את האנשים המובילים בתחום: בעלי גלריות, אמנים ואוצרים, המתארחים בסיור.
להזמנת הסיור לחצו כאן

גלריה קונטמפוררי. צילום: תל אביבי

צילום: תל-אביבי


"הסיור המשולב" בקריית המלאכה
אזור קריית המלאכה בדרום תל אביב יועד לשמש כמתחם התעשייה של העיר. ברבות השנים כאשר רבות מן התעשיות הזעירות נעלמו מן העולם, החלו להינטש חללי העבודה. מובן שהאמנים היו הראשונים לאמץ לעצמם את החללים הריקים ולמקם שם את הסדנאות שלהם. בהדרגה החלו לנדוד לאזור כמה מהגלריות התל אביביות הוותיקות ולהיפתח שם גם גלריות חדשות. בשנים האחרונות הפכה קריית המלאכה לאזור הצעיר והתוסס של האמנות העכשווית בארץ, כאשר את קירות המתחם מעטרת אמנות רחוב של מיטב האמנים שפועלים כיום בארץ.
הסיור ישלב ביקור גלריות, ביקורי סטודיו והדרכת אמנות רחוב בסמטאות הקרייה.
להזמנת הסיור לחצו כאן

סיור גלריות ואמנות רחוב בקריית המלאכה

צילום: תל-אביבי


שביל הצלמניות
מסע בהיסטוריה המצולמת של תל אביב – בהדרכת מיכל מינסקי
בשנות ה-30 פרחו בתל אביב הצלמניות, מהן יצאו עשרות צלמים לתעד את ההתרחשות הנמרצת בעיר העולה מן החולות וברחבי ישראל בכלל. אירועים היסטוריים ואירועים יומיומיים, גדולי האומה ועולים חדשים, כולם צולמו והצטלמו ותמונתם הפכה לחלק מהמפעל הציוני. בסיור קסום זה נכיר את תל אביב של פעם דרך עיניו של הצלם רודי ויסנשטיין וסיפורה של צלמניית "פרי-אור" שקיימת עד היום ומתופעלת על ידי צאצאי המשפחה.
כתבה של אתי אברמוב בעיתון ידיעות על הסיור שלנו בקישור הבא
להזמנת הסיור לחצו כאן

צילום: רודי ויסנשטין, הצלמניה, 1938


ביקורי סטודיו
היכן עובד האמן? באיזה כלים הוא משתמש? איזה דברים מהווים לו השראה? ואיזו אווירה מתקיימת בסטודיו שלו?
בסיור מיוחד זה נזכה להיכנס אל ביתם השני של האמנים – הסטודיו. נחשף לסביבת העבודה של האמן ונוכל לראות את תהליכי העבודה מרמת הרעיון, הסקיצות, העבודות הלא גמורות ועד לביצוע.
זהו סיור אינטימי ומיוחד המאפשר הצצה נדירה לאחורי הקלעים של עולם האמנות.
להזמנת הסיור לחצו כאן

סיור ביקורי סטודיו


אמנות רחוב וגרפיטי באזור קריית המלאכה, דרום תל אביב
אמנות הרחוב והגרפיטי התפתחו מאוד בשנים האחרונות והפכו מאמנות חתרנית לאמנות המקובלת על ידי הממסד ואף מאומצת על ידו. כיום, מרבית אמני הרחוב מציגים גם בגלריות חשובות בארץ ובחו"ל.
הסיור הזה ייתן לכם מבט מבפנים על סצנת אמנות הרחוב והגרפיטי של תל אביב, נכיר את העבודות של האמנים החשובים שפועלים כיום בתחום, נעמוד על ההבדלים בין סגנונות וטכניקות שונים ונראה כיצד הן מתפקדות במרחב הציבורי, כחלק מהאווירה והתרבות העירונית.
להזמנת הסיור לחצו כאן


עבודה של KLONE, קריית המלאכה


הסדנאות החבויות של יפו
יפו הקסומה שופעת בסדנאות של אמנים, אומנים, בתי מלאכה ומעצבים. בסיור מיוחד זה נצא לבקר את האנשים העוסקים במלאכה ונזכה לפגוש אותם בסטודיו, המקום בו הכול נרקם ומתגבש. החל מסדנאות האמנים במכון השיתופי אלפרד, דרך המקומות הקטנים הנחבאים בשכונת נגה היפה. משם נמשיך לסדנת הדפס ייחודית ומדהימה, ויש לנו עוד כמה הפתעות בדרך. הסיור מסתיים בשוק היווני ביפו שם מתקיים מדי יום שישי יריד אמנים ומוסיקה.
מספר המקומות מוגבל ל-15 משתתפים.
הסיור בהדרכת שני ורנר
 

להזמנת הסיור לחצו כאן

Har-El_Printers_&_Publishers_06
סטודיו הר-אל, יפו


אמנות אקדמית. אמנות עכשווית
האמנות העכשווית אינה צפויה כפי שהייתה בעבר ולעתים קרובות היא קשה מאוד להבנה ולעיכול. אך האמנות האקדמית המסורתית לא נעלמה לגמרי מהעין ומעניין לראות כיצד היא מתקיימת בעידן העכשווי.
סיור מיוחד המשלב ביקור במסדרונותיו של "מלון מרינה", שם מוצג אוסף האמנות של משפחת שיף לאמנות פיגורטיבית ריאליסטית, וביקור בגלריה גורדון לאמנות עכשווית.
זהו סיור דידקטי ומעשיר המציע מפגש בין עולמות, וביקור באחד החללים המפתיעים בתל אביב, עם תצוגה לא שגרתית וייחודו בחוויה החד פעמית שהוא מציע.
הסיור בהדרכת שני ורנר

להזמנת הסיור לחצו כאן

סיור אמנות אקדמית אמנות עכשווית, במלון מרינה


אמנות בלב הבירה - סיור גלריות בירושלים
בשנים האחרונות חוזרת ירושלים להיות על מפת האמנות העכשווית. גלריות חדשות, מרכזי אמנות, סדנאות של אמנים, פעילות תרבותית בחסות העירייה וקולקטיבים אלטרנטיביים מציפים את העיר.
במרקם המיוחד של ירושלים, בסמטאות המשלבות בין הישן והחדש, נעקוב אחר מקומה של האמנות, ותפקידה בשינוי העירוני. נבקר בתערוכות הטובות ביותר שמוצגות, נכיר את האמנים, האוצרים והגלריסטים ונגלה יחד את עולם האמנות הישראלי – חי ובועט בעיר הבירה.
להזמנת הסיור לחצו כאן


בית אנה טיכו, צילום: ארז ביטון


סוציאליזם ודו קיום בעיר התחתית חיפה
בחיפה מתקיימת היום סצנת אמנות מרתקת אשר חושפת שני פנים הקשורים גם באופייה ובהיסטוריה של העיר: השאיפה לרב-קיומיות בין התושבים, וההיסטוריה הסוציאליסטית אשר שיקפה את חזון המדינה ואת עיר הפועלים בתחילת דרכה.
בסיור שלנו נכיר את היוזמות האמנותיות המתקיימות בחסות העירייה וכן את האמנות האלטרנטיבית, הצעירה המתפתחת בעיקר בעיר התחתית, ליד הנמל. הסיור שלנו יתחיל בגלריה בבית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי, משם נמשיך דרך ואדי ניסנס המתפקד כ"מוזיאון ללא קירות" ויסתיים בעיר התחתית שם נאספה קבוצה של אמנים צעירים הדוגלים בכלכלת אמנות משותפת ושוויונית.
להזמנת הסיור לחצו כאן


מוזיאון ללא קירות, ואדי ניסנאס


עבר-הווה-עתיד: אדריכלות ותכנון ערים ביפו
מעיר נמל עתיקה וציר מסחר מרכזי ועד למחוז של חנויות מעצבים, מרכז בילוי טרנדי ואזור מוגרים יוקרתי – יפו היא ללא ספק הפנינה של תל אביב. אך המצב לא תמיד היה כך, שנים רבות נחשבה יפו לפרוור מוזנח בשולי תל אביב.
הבתים הישנים, המבנים הציבוריים ומבני המגורים העכשוויים, מספרים את סיפור התפתחותה של השכונה, ומסמנים בעבורנו גם את עתידה. בסיור אדריכלות זה נעקוב אחר ההתפתחות העירונית באזור – מהעבר אל העתיד. הסיור יתחיל בנמל, משם נעבור דרך סמטאות העיר העתיקה לכיכר קדומים וכיכר השעון ועד לשוק הפשפשים, אשר יהווה את מרכז הסיור, בשל סיפור שיקומו החשוב והמרתק.
הסיור בהדרכת נדב מדנס אדריכל, בוגר הטכניון, חיפה. סטודנט לתואר שני בהנדסה אזרחית בייזום וניהול בעסקי הבנייה (טכניון).
להזמנת הסיור לחצו כאן


חוויה אורבנית - אירוע מיוחד המשלב את סיורי האמנות שלנו עם סדנת צילום בסמארטפון
אנחנו יודעים שהסיורים שלנו מעוררים השראה, כל האמנות הנהדרת הזאת באמת מפתחת תיאבון ליצירה! לכן, אנו מציעים לכם לשלב סדנת צילום בסמארטפון המתלווה לתכנים בסיור.
מטרת הסדנה הינה להנגיש את נושא הצילום לקהל הרחב, ולאפשר לכל אחד לצלם תמונות יפות, מעניינות ויצירתיות, בעזרת הסמארטפון בלבד. בין היתר תוכלו להתנסות בצילום במצבים שונים בליווי המנחה, לחקור זויות וקומפוזיציה מקוריות, להבין אור וצל ולגלות פיצ'רים מיוחדים במצלמת הטלפון שלכם.
סיור זה הוא פרי של שיתוף פעולה בין Talking Art ובין "הסדנה לצילום ועריכה בסמארטפון של ירון בן חורין", מחלוצי הסדנאות לצילום בסמארטפון, הסדנה הועברה בעשרות חברות, ארגונים ומוסדות.
להזמנת הסיור לחצו כאן

dav

7 תגובות בנושא “סיורי אמנות לקבוצות

  1. admin מאת

   אתם מוזמנים לעקוב אחר הבלוג או אחר דף הפייסבוק שלי ולהתעדכן לגבי תאריכי הסיורים הקרובים.

   אשמח לראותכם,
   שני

  1. admin מאת

   הי סיניה.
   הסיור הקרוב שלנו הוא ב-22.5.15. סיור גרפיטי ואמנות רחוב.
   את מוזמנת להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר מעודכנת על כל הסיורים.
   נתראה בקרוב.

  1. שני ורנר מאת

   הי דפנה, תודה על הפנייה. מוסיפים אותך בשמחה לרשימת התפוצה שלנו וכך תקבלי את כל המידע על הסיורים ישירות למייל.
   אנו שולחים ניוזלטר בכל יום רביעי עם המלצות על תערוכות חדשות ומידע על הפעילות שלנו. שימי לב שלפעמים הוא מגיע לתיבת הספאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *