הזמנה למסע בזמן הישראלי – סיור חד פעמי במוזיאון ישראל, ירושלים


תבליט צבעוני המתאר את קרב מגידו, מתוך התערוכה "פרעה בכנען"

אני נרגשת לבשר לכם על סיור חדש ומיוחד במינו במוזיאון ישראל בירושלים, ביום שישי 8.7.16
זהו סיור מרתק שישלב ביקור בתערוכה "פרעה בכנען – הסיפור שלא סופר", בהדרכת ד"ר דוד שפירא – מומחה למקרא ולמצרים העתיקה, וסיור בתערוכות היחיד של האמנים הישראלים יצחק דנציגר ואפרת נתן בהדרכתי. הסיור כולו נרקם כמעין מסע בזמן הישראלי ובאמנות הישראלית, כאשר תערוכה אחת תוביל באופן ישיר לאחרת ותספר את סיפורו של המקום הזה ושל האמנות הישראלית שצמחה בו.

תכנית הסיור
חלק ראשון: "פרעה בכנען – הסיפור שלא סופר", בהדרכת ד"ר דוד שפירא
הסיור ייקח אותנו ראשית אל ההיסטוריה הארכיאולוגית של המקום, כעדות ממשית לחיים הקדומים בארץ. התערוכה מתמקדת בקשרי כנען-מצרים באלף השני לפני הספירה, תקופת הממלכה החדשה במצרים – היא התקופה שבה על פי הסיפור המקראי אירעה יציאת מצרים. התערוכה חושפת באמצעות מאות ממצאים ארכאולוגים את יחסי הגומלין וההשפעות ההדדיות בין שני העמים, בפולחן ובאמנות.
חלק שני: מודרניזם באמנות הישראלית: יצחק דנציגר ואפרת נתן, בהדרכת שני ורנר
חלקו השני של הסיור יוקדש לאמנות הישראלית של המאה העשרים ובפרט המודרניזם הישראלי: מתקופת "הכנענים" ועד לאמנות החתרנית של שנות השבעים. נבקר בשתי תערוכות של אמנים ישראלים מכוננים ופורצי דרך, כל אחד בתקופתו – יצחק דנציגר ואפרת נתן. הקשר בין התערוכות חושף את סיפורה של האמנות הישראלית המודרנית: ניסיונה להגדיר את עצמה דרך השייכות למקום (לאדמה, להיסטוריה), ועד השבר של שנות השבעים שהושפע בעיקר מארה"ב והאמנות המושגית.

פרטי הסיור
יום שישי 8.7.16 בין השעות 10:30-14:00
אורך הסיור 3.5 שעות (כולל הפסקה)
מחיר הסיור 240 ₪, כולל מחיר הכניסה למוזיאון ולכל התערוכות המוצגות
מספר המקומות מוגבל ל-20 משתתפים
רכישת כרטיסים בקישור


יצחק דנציגר, פסל "נמרוד", 1939, תצוגת הקבע במוזיאון ישראל


אפרת נתן, מתוך התערוכה "סיד וזפת"

שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

המלצות אמנות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לאחר ההצלחה של השנים הקודמות אנו חוזרים עם סדרת הסיורים השנתית שלנו, המיועדת לקבוצות קטנות שמסיירות יחד כל השנה. גם הפעם נצא לשמונה סיורים ברחבי הארץ, נראה את התערוכות הבולטות, נבקר בסדנאות האמנים, במרכזי אמנות ותיקים ואלטרנטיביים, ונפגוש את אנשי המקצוע – האוצרים, היזמים וכמובן האמנים, וכל זאת בשביל להישאר עם היד על הדופק לגבי הנעשה באמנות העכשווית בארץ על כל גווניה.