fbpx
"ברירת מחדל", תערוכת יחיד של יואב וינפלד, הלובי מקום לאמנות, תל אביב

שמחות קטנות. המלצות הסופ"ש 21-23.5.20

פוסט פורסם בתאריך מאי 20, 2020

קטגוריות: אמנות ישראלית, אמנות עכשווית, סיורי גלריות

זוהי תקופה של הסתגלות מחדש, קשה לדבר על שגרה כשכל כך הרבה השתנה. כולנו מתרגלים לחיים קצת שונים לאור הקלות התנועה והפעילות ובצל מגבלות חדשות על חיי היום יום. עולם האמנות מתחיל לצאת מהתרדמה שנכפתה עליו ותיבת הדואר שלנו מתחילה אט אט להתמלא מחדש בהזמנות משמחות לתערוכות והמשמח מכול – גם אנחנו חזרנו לסייר! בשבועיים האחרונים התחלנו לפגוש את קבוצות התוכנית השנתית שלנו, בסוף החודש נצא לסיור פתוח אליו אתם מוזמנים מאוד להצטרף ויש לנו גם סיור לצפון ברוח הבוטיקית והמפנקת שאנחנו אוהבים כל כך.

משמח גם להתניע מחדש את מדור ההמלצות שלנו, התגעגענו. בתחילה יפורסם המדור בתדירות מצומצמת יותר, אך אנחנו מקווים שלא יחלוף זמן רב ותיבת הדואר שלנו תחזור להתפקע מהזמנות ואנחנו נוכל לחזור לשבור את הראש באיזו תערוכות לבחור להמליץ לכם. בעקבות הסגר והמגבלות איבדו תערוכות רבות את מומנטום הפתיחה שלהן או שלא התקיימה להן פתיחה בכלל ואנחנו נחרוג כאן ממנהגנו בתקופה הקרובה ונמליץ גם על תערוכות רצות ולא רק כאלה הנפתחות בזמן הקרוב.
חשוב לזכור שמגבלות משרד הבריאות על התכנסות הופכות את אירועי הפתיחה המסורתיים לבלתי אפשריים כרגע לכן כל גלריה בחרה בדרך שונה לפתוח תערוכה ולשמור על בריאות הקהל – חלק מהגלריות מבקשות מהקהל להרשם לשעה מסוימת בהם יגיעו לפתיחה, חלק פרסו את הפתיחה על פני כמה ימים בכדי למנוע התקהלות וחלקן ויתרו בינתיים על פתיחות. רצוי לשים לב לגלריה הספציפית אליה תרצו ללכת ולדרך ההתמודדות שלה עם המצב.


אליעזר זוננשיין, מתוך התערוכה "ימי פרא", גלריה מינוס 1, תל אביב

"ברירת מחדל", תערוכת יחיד של יואב וינפלד. אוצרת: אורית מור

על פניו, עבודותיו של יואב וינפלד הן הכי רחוקות שאפשר ממה שנקרא "ציור פעולה" (Action Painting), הרישומים שלו הם צנועים יחסית בגודלם, עם מרחב רב של דף לבן ומציגים סצנות ואובייקטים בנאליים. עם זאת וינפלד מטעין את עבודתו בפוטנציאל של פעולה והפוטנציאל הזה ממלא את עבודותיו במתח ועניין – פטיש על סף דפיקה על מסמר, גבר מרים את ידו להגן על פניו ומטחנת בשר בפעולה, אפילו מטף כיבוי האש מרמז על איזו להבה גדולה שיש להיאבק בה. כך תערוכת רישומים קרירים ושקטים הופכת לחלל אקטיבי ומלא התרחשות. לצד הרישומים יציג וינפלד גם מיצבי וידאו העובדים גם הם בצורה דומה של הטענת הפעולה הבנאלית במשקל ומשמעות.
איפה ומתי: יום חמישי 21.5, 20:00 ויום שישי, 22.5, 11:00-14:00. הלובי, ארלוזורוב 6, תל אביב
 אירוע פייסבוק

"קשה עכשיו, הקלה אחר כך", תערוכת יחיד של אולגה קונדינה. אוצרת: מיה פרנקל טנא

אולגה קונדינה היא אולי הציירת עזת המבע ביותר מבין חברותיה לקבוצת "הברביזון החדש". כמו שאר חברות הקבוצה, גם הציור של קונדינה מבקש לצייר מציאות ישירה ומיידית של החיים הסובבים את הציירת. אך במקרה של קונדינה, בחירת הצבעים, הקומפוזיציה והנושאים גורמים לציורים שלה להראות פעמים רבות כמו סצינות סוריאליסטיות של מדע בדיוני, או ציור פוטוריסטי. שם התערוכה לקוח מהסלוגן של הרכבת הקלה בתל אביב, שהעבודות לקראתה מהוות בשנים האחרונות גורם של הפרעה, הרס הישן ותקווה עמומה לעתיד. עבודותיה של קונדינה מבקשות לתפוס את המצב הדינאמי הזה בו נמצאת העיר – כל עיר, ואת חללי המעבר בין הערים השונות המרכיבות את חייה.
אירוע פתיחה: יום שישי, 22.5, 11:00-14:00 גלריה רוזנפלד, שביל המפעל 1, תל אביב. בהתאם להוראות משרד הבריאות יש להירשם במייל של הגלריה או דרך האירוע בפייסבוק לחלונות הזמנים השונים בכדי להימנע מהתקהלות בגלריה ובמבואה. 
אירוע פייסבוק

{כאן יהיה החלק של תגובות והוספת תגובות}

בואו נדבר אמנות

אם יש לכם שאלות, אם אתם מעוניינים להצטרף לסיור, או לקבל ישירות למייל עדכונים על סיורים ותערוכות השאירו פרטים

בואו נדבר אמנות

קבלו ישירות למייל עדכונים על סיורים ותערוכות מומלצות

  מדברים אמנות

  סיורי אמנות עכשווים

  שני ורנר

  יזמת ובעלים

  talkingarttlv@gmail.com

  054-6464979

  יעל בן ארי

  מנהלת אדמיניסטרטיבית

  infotalkingart@gmail.com

  054-8087082

  Powered by D.A.S for Business

  דילוג לתוכן