fbpx

אירועי סוף השבוע 26.3.15

סוף השבוע הקרוב עמוס במיוחד בתערוכות חדשות שנפתחות ברחבי העיר. לצדן, השקת פנזינים חדשים של האמן Klone Yourself ו תערוכה חדשה בירושלים שעוסקות בפשלות של תהליך העיצוב. אז תפתחו יומנים ותתחילו לסמן, כי יש הרבה מה לראות. איזה מזל שחופשת פסח כבר בפתח, ויהיה זמן להספיק הכול.
אלה ההמלצות החמות שלי:

"Truth and Method ," Know Hope. אירוע פתיחה: חמישי 26.3.15, בשעה 20:00
גלריה גורדון, בן יהודה 95, תל אביב
את התערוכה החדשה של Know Hope בגלריה גורדון כבר זכיתי לראות במהלך ההקמה וגם לדבר עליה אתו ועם מיכל המקסימה שמנהלת את הגלריה, אין ספק שזו הייתה אחת החוויות שעשו לי את השבוע.
את שפת הסימנים שלKnow Hope אנו מכירים מאמנות הרחוב שלו. דמויות אנדרוגיניות, חסרות זהות, וחסרות צבע שליבן האדום מפעם תמיד. לעתים הן חבוקות, נוגעות זו בזו, לעתים הן נשטפות בגשם או עפות ברוח, ולעתים הן שבורות, או נמחצות תחת קורות שסוגרות עליהן. בתערוכה הנוכחית הוחלפו סיפורי הדמויות בטקסטים קצרים, פיסות של שיר שצוירו ברחוב. המהלך הבא היה לתרגם אותן בדמות קעקוע על גופם של זרים שנענו לקול הקורא שהוציא האמן. בתערוכה הנוכחית מוצגות קבוצות של עבודות שכל אחת מכילה צילום של השיר ברחוב, פורטרט של המקועקע, ומעין קופסת זיכרון ובה חפצים מומצאים ופיסות של אותם ציורים מוכרים. המקבץ מייצר כמו שיר ארוך החושף את המתח בין המקום הפרוץ ביותר – הרחוב, לבין המקום האינטימי ביותר – הגוף.
שיח גלריה בהשתתפות האמן ייערך ביום שישי, 17 באפריל בשעה 12:00.
Tel Aviv Photo 2015 – יריד צילום עכשווי
26-28.3.15, רחוב עזה 13 תל אביב יפו
את תחילת דרכי האמנותית עשיתי בצילום, ועד היום זהו המדיום האמנותי האהוב עליי, ושאני מזוהה עמו ביותר. יריד הצילום השנתי " Tel Aviv Photo" הוא לכן חגיגה גדולה בשבילי. זוהי השנה החמישית שהיריד מתקיים, ובכל פעם במקום מפתיע אחר, והפעם בחלל חדש ויפה, שנמצא ממש בשכונת מגוריי, כמה נוח. היריד הוא הזדמנות מצוינת להיחשף לדברים החדשים שקורים בתחום, דרך עבודתם של אמנים צעירים וותיקים כאחד, וכמובן לרכוש צילומים במחירים שפויים (כך הבטיחו אוצרות היריד).
שנה נוכל למצוא שם עבודות של אלכס ליבק הוותיק והטוב, שיתוף פעולה עם גלריה אינדי שזוכה השנה לפתיחה ותנופה מחודשת, וכן פרויקט וידאו שאצרה ורה פילפול.
שעות פתיחה :
יום חמישי 26.3.15 19:30 עד 23:00, יום שישי 27.3.15 10:00 עד 16:00, שבת 28.3.15 10:00 עד 19:00
אירוע פייסבוק
"נחש הוא הקו הראשון", רחל קיני. אירוע פתיחה: חמישי 26.3.15, בשעה 20:00
גלריה רוזנפלד, שביל המפעל 1, בניין 6, תל אביב
אני אוהבת מאוד את הציורים של רחל קיני, העשויים בטכניקה מעורבת בדרך כלל בשימוש עם צבעי מים ועל נייר. ציוריה הקודמים של קיני הציגו סצנות דמיוניות מוכרות בנוף עירוני שבור ומנוכר, אך עטו על עצמם חזות מלבבת בשל הצבעוניות העזה והילדותית כמעט שלהם. הפעם מציגה קיני ציורים מופשטים יותר הבוחנים את הצורה הבסיסית ואת האסוציאציה הנרטיבית המפתה שבהם.
"אני מנסה להשתהות ברגעים הראשוניים של המגע בחומר, בטרם אולף, ולזמן מפגש עם הדבר האחר, הבלתי ידוע" אומרת קיני.

אירועים נוספים:
"קולנוע בירקון 19", הקרנת הסרט "פתלתל"
חמישי 26.3.15 בשעה 20:00, לאחר ההקרנה תתקיים שיחה בהשתתפות יוצרי הסרט.
גלריית המדרשה, הירקון 19, תל אביב
אירוע פייסבוק
Oops, תערוכה קבוצתית המציגה את המקומות שבהם הטכנולוגיה נכשלת, אוצר יובל סער.
אירוע פתיחה: שישי 27.3.15, בשעה 12:00. בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים
Klone Yourself, "There/Here & Here/There", אירוע השקת פנזינים חדשים, מוסיקה ומכירת חולצות בעיצוב האמן.
קזינו סן רמו, נחמה 2, יפו. שישי 27.3.15, בשעה 12:00.

שתפו

המלצות אמנות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן