fbpx
מיכל סופיה טוביאס.
"חדר חזרות", תערוכת יחיד של מיכל סופיה טוביאס. סדנאות האמנים, תל אביב

These are a few of my favorite things, המלצות הסופ"ש 24-26.1

אחרי הטון הנוגה והמורבידי של המלצות השבוע שעבר, החלטנו לעודד את עצמנו ולהתמקד בדברים שמשמחים אותנו בעבודה. האמת צריכה להיאמר שאנחנו מאוד נהנים ממה שאנחנו עושים, היכולת לקום בבוקר ולנשום, לאכול ולשתות אמנות ישראלית היא פריבילגיה שלא מפסיקה לרגש אותנו. ובכל זאת בתוך כל הטוב הזה יש דברים שמשמחים אותנו במיוחד – כמו לעבוד עם צוות מדריכים שרובם גם אמנים פעילים בשדה האמנות וללכת לראות תערוכות שלהם. כמו לראות שאמן מצליח ומבוסס בוחר לצאת מאזור הנוחות שלו ולהתנסות בתחום אחר מהצפוי ממנו, או להיות עדים למסורת שפורחת מתוך הפינות החביבות עלינו במפת הסיורים שלנו.
בסדנאות האמנים בתל אביב מציגה האמנית מיכל סופיה טוביאס – שהיא גם התוספת הטריה ביותר לצוות ההדרכה שלנו – תערוכה הממשיכה את העיסוק שלה בקשר שבין פיסול לגוף האנושי; בגלריה ברבור גוסטבו סגורסקי הידוע בעיסוקו בצילום, מפתיע בתערוכת ציור המרחיבה את המנעד היצירתי שלו; ובחלל אלטרנטיבי בדרום תל אביב, פסטיבל הפנזינים המחתרתי שהתחיל את דרכו בתוך הכאוס של התחנה המרכזית החדשה האהובה עלינו כל כך, חוגג את שנתו השמינית.
מאחלים לכולנו סופ"ש של אהבות קטנות וגדולות,
שני ורנר וצוות Talking Art

"חדר חזרות", תערוכת יחיד של מיכל סופיה טוביאס. אוצר: איתן בוגנים
אחת הסיבות שאנחנו ב- Talking Art יכולים לתת לכם מבט מעמיק ואינטימי מאחורי הקלעים של סצנת האמנות המקומית, היא שהרבה מהמדריכים והמדריכות שלנו הם גם אמנים מצוינים בזכות עצמם שחיים ונושמים את האמנות הישראלית מבפנים. כזו היא מיכל סופיה טוביאס. טוביאס פותחת תערוכת יחיד חדשה בסדנאות האמנים בתל אביב שממשיכה את העיסוק שלה ביחסים בין הגוף לאובייקט הפיסולי. אנדרטאות וחדרי קבורה משמשים נקודת פתיחה ליצירת פסלים בקנה מידה אנושי שמהווים גם מקפצה להמשך המחקר היצירתי. בהתאם לשמה, יהפוך במהלך התערוכה חלל התצוגה ל"חדר חזרות" ורסטילי וישמש כפלטפורמה לעבודתם של הרקדנים תומר גולן, רוני חדש וחן כהן שיעשו שימוש בעבודות והפסלים עצמם לצורך מחקר והתנסות גופנית.
באותו ערב תפתח בסדנאות האמנים גם תערוכתה של האמנית המשובחת אסתר שניידר "ידיים למעלה".
אירוע פתיחה: יום שבת, 26.1, 20:00, סדנאות האמנים, קלישר 5, תל אביב.  אירוע פייסבוק

"Happy to Fall", תערוכת יחיד של גוסטבו סגורסקי. גלריה ברבור, ירושלים

"Happy to Fall", תערוכת יחיד של גוסטבו סגורסקי. אוצר: אברהם קריצמן
אפילו אותנו אפשר להפתיע לפעמים, וכשראינו את ההזמנה לתערוכת הציור החדשה של גוסטבו סגורסקי חשבנו לרגע שאנחנו מתבלבלים. אנחנו מכירים את סגורסקי כצלם רגיש וחד עין שהצילומים שלו הם בה בעת אינטימיים ועדינים אך גם עוכרי שלווה. אחרי הבלבול הראשוני התמלאנו שמחה אל מול התערוכה הזו. בשביל אמנים העוסקים במקצוע זמן רב כסגורסקי ובמיוחד כאלה הזוכים להצלחה בתחומם, אין דבר מפתה יותר מאשר להגיע לנוסחת העשייה המדויקת שנראה שמרצה את הקהל, המבקרים והאספנים ולהפוך את הסטודיו לסוג של פס ייצור לאמנות. דרוש אומץ ובטחון רב בכדי לצאת מאזור הנוחות שלך, לחקור מרחבי יצירה חדשים ולהציג אותם לעינו הבוחנת של הקהל. אלו בדיוק הדברים המצעידים את האמנות קדימה. אנחנו סומכים על סגורסקי שידע לנווט במרחב הציורי החדש שהשליך עצמו לתוכו באותה רגישות ועין חדה שמאפיינת את העשייה הצילומית שלו.
אירוע פתיחה: יום שישי, 25.1, 12:00, גלריה ברבור, שיריזלי 6, ירושלים. אירוע פייסבוק

"רשימות שחורות" פסטיבל הפנזינים השמיני
אחד הדברים שאנחנו הכי אוהבים בתחנה המרכזית החדשה (כבר אמרנו שאנחנו אוהבים את התחנה המרכזית?) הוא דווקא מה שכנראה הכשיל אותה מלמלא את תפקידה המקורי שלשמה הוקמה – הלא הוא הבלגאן וחוסר הארגון הכללי. בתוך מבוך הבטון הכאוטי העצום הזה מתקיימים התנאים המאפשרים ליוזמות אמנות חתרניות ויוצאות דופן ללבלב. הרשימה ארוכה ומשובחת, אבל אחד המיזמים החביבים עלינו שנולד בתחומי התחנה המרכזית הוא פסטיבל הפנזינים שהשנה נערך בפעם השמינית – ולכבוד המאורע יתקיים הפעם במיקום שונה מהרגיל. הפסטיבל הוא חגיגה אמיתית של הוצאה לאור מחתרתית, מוזיקה פורצת גבולות ואמנות בלתי מתפשרת באופן כללי. זה לא יריד ספרי אמן מסוגנן ומעוצב, אלא זירה רוחשת של עשייה אמנותית רדיקלית, חיה ובועטת.
אירוע פתיחה: יום חמישי, 24.1, 18:00, רח' הש"ך 7 פינת אבולעפיה, תל אביב.  אירוע פייסבוק

עריכה ותוכן: צוות Talking Art

"רשימות שחורות" פסטיבל הפנזינים השמיני

שתפו

המלצות אמנות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן