ארכיון

סיור אמנות וקראפט במרכז אתונה

שכונת פסירי במרכז אתונה היא אחת השכונות המיושבות הותיקות בעיר, בכל השנים שגרו בה תושבים היא עברה אינספור גלגולים משמעותיים. במהלך המאה ה-20 היא איכלסה את גיבורי המהפכה היוונית, כנופיות פשע, סוחרי סמים ונגני רמבטיקו, אנשי בוהמה, מהגרים. בעשרים השנים האחרונות עוברת השכונה תהליכי השתבחות, האמנות והתרבות הפכו את פניה והיום היא מעוז ההיפסטרים, פסיפס צבעוני של ישן וחדש.

בסיור זה נשוטט ברחובות הקסומים של שכונות פסירי ומונסטרקי. בין ציורי הקיר, החנויות הצבעוניות, וגם בפינות מוכרות פחות של השכונה. נבחן את הגבולות בין הארט והקראפט ונבקר בגלריות לאמנות, מרכזי עיצוב, גלריות לקרמיקה,חנויות לאספנות וינטאג' ובסדנאות האמנים המעצבים והצורפים.

סיור במוזיאון הפראדו במדריד

אוסף הציורים של מוזיאון הפראדו במדריד נחשב לאחד המשובחים בעולם.

את האוסף יצר, בחסות המלך, ענק הציור של תור הזהב הספרדי דייגו ולאסקז ומאז רק התפתח וגדל האוסף והוא עוד ממשיך לחיות ולגדול היום.

דרך הציורים באוסף, ‏נכיר ונעמיק בחיי האהבה והסבל של מלכים ומשרתים, ונתוודע אל השיאים ונקודות השפל של תולדות ספרד הסוערות.

ובעיקר נחשף לציור דרך הראיה המודרנית והמחשבה הביקורתית של ענקים כמו ולאסקז, אל גרקו, גויה, הרונימוס בוש ועוד.

מחיר הסיור אינו כולל כרטיס כניסה למוזיאון, אותו יש לרכוש בנפרד כאן בקישור

סיור מעשיר ומעמיק בקבוצה קטנה ואינטימית

סיור גלריות סיטי סנטר אתונה

כמו דברים רבים באתונה, גם עולם האמנות המקומי נע במתח שבין הישן והחדש, בין העכשווי למודרני, בין עושר לעוני, בין הדור השמרני והממוסד לדור הצעיר שמבקש ליצור לעצמו עתיד עצמאי. כאשר בתוך כל זאת מתלווה כמעט תמיד איזו התרפקות נוסטלגית על העבר ההירואי של היוונים שהסממנים שלו שזורים בכל תוואי בעיר והוא ללא ספק הסיבה העיקרית לפופולריות שלה.

בשכונות השונות של מרכז העיר ישנם כמה מרכזי אמנות שלכל אחד מהם אופי שונה וכולם מבטאים את אותם מתחים. הסיור שלנו יצא בכל פעם לשכונה אחרת, ביחס לתערוכות המוצגות. בקולונקי היוקרתית, בין בתי המעצבים הגדולים ומלונות היוקרה נמצא כמה מהגלריות הותיקות והעשירות בעיר וביניהן גם שלוחה של גלריה גגוזיאן; בשכונת קוקאקי נבקר במוזיאון לאמנות מודרנית, נבין את המקום של האמנות בראי העירייה ואת הסיבה להתפתחותן של גלריות אלטרנטיבות דווקא באזור זה; ובאזור אקסרכיה נבקר בבית הספר לאמנות ובגלריות הבועטות של השכונה.

ציורי קיר XXL ברובע ה- 13 בפריז

סיור בין עבודות אמנות רחוב ענקיות, בחלק האחר של פריז

בדרום פריז, בגדה השמאלית של נהר הסיין ולא רחוק מהפנתיאון ומגדל מונפרנס, שוכן הרובע ה- 13 של פריז. הרובע מתאפיין באמנות רחוב גדולה מהחיים.

החל משנות השישים של המאה הקודמת, החלו להופיע על קירותיו של הרובע התעשייתי לשעבר יצירות אמנות גדולות מימדים שנוצרו על ידי אמנים שונים ובתמיכת העירייה. בשנים האחרונות הפכו אזורים מסוימים ברובע למוזיאוני רחוב של ממש!

כמו באיזורים דומים בעולם, גם כאן מדובר באיזור תעשייתי בו מוקמו מפעלים ושוכנו בו בני מעמד הפועלים, אשר עם השנים שינה את פניו ואת אוכלוסייתו. אמנות רחוב היא גם סיבה וגם תוצאה של התהליכים האלה. בשל נוכחותם של מגדלים ובנייני דירות רבים שנבנו לאחרונה, הרובע בעל חזות מודרנית ששונה מאוד ממרכז פריז ההיסטורי.


בשל תמיכת העירייה ובשל סגנונם המודרני של הבניינים, אמנות הרחוב ברובע מצטיינת בגודל עצום שתופס לעיתים בניינים שלמים. עם השנים, הפך הרובע לאבן שואבת לאמני רחוב מובילים מכל העולם, שמקבלים כאן רשות ותמיכה להגשים את חלומותיהם הפרועים ביותר.

הסיור יקח אותנו בין היצירות החשובות ביותר ברובע ודרך האמנות יספר את סיפורה של פריז האחרת
סיור מיוחד ומלא צבע בחלק של פריז שמוכר בעיקר למקומיים

סיור למשפחות בשורדיץ' – גרפיטי וסדנת יצירה להורים וילדים

בואו לגלות את שכונת שורדיץ׳ הצבעונית יחד עם הילדים בסיור סוחף, כיפי ומלמד שכולל גם סדנה יצירתית מעשית!
שורדיץ' נמצאת ברובע האקני שבמזרח לונדון, שנחשב בעבר לרובע מחוספס, של מהגרים והפך עם הזמן לשכונה בוהמיינית מלאה צבע והייפ צעיר – ולאמנות היה חלק חשוב בתהליך הזה!

בסיור נלמד על אמנות הרחוב, נכיר את העבודות של האמנים החשובים שפועלים כיום בתחום, נעמוד על ההבדלים בין סגנונות וטכניקות שונים ונראה כיצד הן מתפקדות במרחב הציבורי, כחלק מהאווירה והתרבות העירונית. מתי זה גרפיטי? מתי זו אמנות? מדוע בוחרים האמנים ליצור במרחב העירוני ואיך העירייה מקבלת את זה? אלה רק חלק מהשאלות שילוו אותנו בסיור.
במהלך הסיור נשלב סדנת יצירה בהשראת העבודות ברחוב ובטכניקות ציור שונות, ניצור חוברת שהיא כמו "יומן מסע" ויזואלי שתשאר לנו כמזכרת חמודה מהטיול שלנו בלונדון.

דגשים חשובים
– הסדנה מיועדת לילדים בגילאי 5-12 בלבד, ואינה מתאימה לילדים שאינם בטווח הזה
– הסדנה מיועדת לקבוצות קטנות של 10 ילדים, בליווי מבוגר (הסדנה היא להורים וילדים יחד)
– בסדנה משתמשים בצבע ועובדים חלק מהזמן על המדרכה – כדאי להגיע בבגדים שניתן ללכלך
– הסדנה מתקיימת גם בגשם
– הסיור כולל הליכה ברגל

סיור במוזיאון בורס דה קומרס

גם בתוך נוף האמנות השוקק של פריז, פתיחתו של מוזיאון הבורס דה קומרס לפני כשנתיים הצליחה להיות חדשות מרגשות ומשמחות במיוחד.

המוזיאון, שמאכלס את אוסף Pinault – אחד החשובים בעולם לאמנות עכשווית, שוכן בבניין הבורסה העתיק שעבר חידוש בשילוב עם ארכיטקטורה חדשנית ונועזת.

כאן ניתן למצוא את עבודותיהם של האמנים הגדולים והחשובים הפועלים בעשורים האחרונים בעולם האמנות והכל בתפאורה הספקטקולרית של המבנה המרשים.

זוהי לא פחות מתחנת חובה לכל חובבי האמנות העכשווית המגיעים לעיר האורות והסיור שלנו נותן רקע והקשר לעבודות החשובות.

סיור במוזיאון פומפידו בפריז

במרכז פומפידו נמצא האוסף המוביל של אמנות מודרנית ועכשווית באירופה. הוא אחד מהגדולים בעולם עם יותר ממאה אלף עבודות אמנות מתחילתה של המאה העשרים ועד היום.

בסיור נשוטט באוסף המודרני שם נפגוש כמה מענקי האמנות המודרנית של תחילת המאה הקודמת כמו מאטיס, פיקאסו, מרסל דושאן ואיב קליין. משם נוכל להבין את היצירה המאוחרת יותר של האוסף העכשווי עם אומנים מכוננים כמו אנדי וורהול, ג׳וזף בויס ולואיז בורז׳ואה. 

יחד נצעד על השביל שהתחיל ב- 1905 בפריז והתפשט לאירופה, ארצות הברית והעולם כולו, כדי להבין איך כל זרם אמנותי משפיע על הבאים אחריו, כיצד השפיעה התפתחות הטכנולוגיה ואיך האמנים מושפעים ממנה למעשה מאז ועד היום.

כמובן שלא נתעלם ממבנה המוזיאון היחודי, אשר עורר התנגדות רבה כאשר נבנה בשנות ה-70 ועם השנים הפך למוקד משיכה תיירותי של העיר ולאחד המונומנטים של נוף פריז.

הסיור יערך בקבוצה קטנה ואינטימית ויאפשר צלילת עומק לתוך ההיסטוריה של האמנות המודרנית במאה השנה האחרונות

סיור במוזיאון טייט מודרן בלונדון

מוזיאון הטייט מודרן הוא אחד המוזאונים החשובים והגדולים בעולם.

המוזיאון אשר ממוקם על גדות התמזה, במבנה שהיה בעבר תחנת כוח, מכיל אוסף אמנות עכשווית עצום ומציג תערוכות מתחלפות של אמנים גדולים ופורצי דרך. טייט מודרן נפתח רשמית בשנת 2000 והורחב מאז באופן משמעותי עם שני מבנים עצומים שנוספו למבנה המקורי.

אוסף המוזיאון המרשים מכיל אלפי יצירות אמנות מהמאה ה-19 ועד היום אשר מוצגות לפני נושאים המחולקים לחדרים שונים, ולא לפי תקופות או סדר כרונולוגי כפי שנהוג במרבית המוזאונים, מה שהופך את הביקור בטייט לחוויה מרתקת ומעשירה באופן מיוחד.

הסיור יתמקד באולם הטורבינות המיתולוגי ובאוסף הקבע של המוזיאון – הכניסה לחלקים אלו של המוזיאון ללא תשלום נוסף (כניסה עצמאית לתערוכות המתחלפות כרוכה ברכישת כרטיס)

בסיור נבקר יצירות אומנות איקוניות של האמנים הגדולים ביותר, לצד עבודות מרתקות אמנים שייתכן שתפגשו לראשונה בסיור. במהלך הסיור נבין בצורה מעמיקה מה עומד מאחורי יצירות חשובות של אמנים ענקיים, נכיר זרמים שונים באומנות ונבחן את הרלוונטיות שלהם היום.

ביקור מעמיק וחווייתי במוזיאון שהוא חובה לכל חובב אמנות

סיור גלריות במרכז לונדון

סיור אמנות עכשווית בגלריות של מרכז לונדון
ברחבי לונדון נמצאות כמה מהגלריות הטובות בעולם – ביניהן גלריית ווייט קיוב, מריאן גודמן, הייווד גלרי וגגוזיאן. כל אלה, יחד עם המוזיאונים המשובחים וירידי האמנות – הפכו את לונדון למרכז תוסס של אמנות עכשווית ברמה הגבוהה בעולם.
כמו במרבית הערים הגדולות, גם בלונדון עולם האמנות נפרש באזורים שונים ואופי הגלריות והאמנות המוצגת בהם, משתנים בהתאם. הסיור שלנו לוקח אותנו אל המרכז העשיר והבוהמי של לונדון, לאזור שכונות סוהו, מייפייר ופיצרוביה. נבין את הקשר בין עולם האמנות והנדל"ן העירוני, נשטוף את העיניים בחלונות ראווה מסוגננים, וכמובן – נראה את התערוכות הטובות ביותר בעיר.
כמו תמיד אצלנו, הסיור מכניס אותנו לעובי הקורה של האמנות העכשווית, אך גם מחבר אותה להקשרים הרחבים ולסביבה בתוכה היא מתקיימת.

מראות של עיר: סיור חזותי בפורטו

פורטו היא עיר שחיה ונושמת אומנות. עוד מימי הקמתה, האומנות והאמנות היו חלק מרכזי באופי העיר, הפנימי והחיצוני. רחובותיה המשובצים באריחים המפורסמים, סגנון הבנייה המיוחד, הגרפיטי, החנויות הקטנות והגלריות. לאן שלא נסתכל ייתגלה בפנינו מראה מיוחד.
בסיור זה נגלה את העיר דרך עיניה של הצלמת נעם פרידמן. לא נבקר במקומות הקלאסיים אלא נגלה את העיר דרך העיניים של local שחיה ונושמת אומנות.

הסיור יעבור בגני הקריסטל, ברחוב מיגל בומברדה , במדרחוב של שכונת סדופייטה, ועוד. נחקור את המפגש המעניין בין הישן והחדש, נכנס לגלריות, לסדנאות של אומנים, לחנויות הנסתרות מהעין, נשתה קפה טוב ונגלה את העיר יחד. הסיור יעבור בגני הקריסטל, ברחוב מיגל בומברדה , במדרחוב של שכונת סדופייטה, ועוד.