fbpx

אופטימיות זהירה. המלצות אמנות לשבוע חדש

בתמונה למעלה: בן הגרי, מתוך "דרך מרפסת", הקרנות וידאו מול בתי העיר, ביוזמת מוזיאון תל אביב

בעקבות הסגר של החודש וחצי האחרונים ראינו התעוררות ענקית של אמצעים וירטואליים לצריכה של אמנות ותרבות – שיחות גלריה בזום, תערוכות במציאות מדומה, שידורים חיים בפייסבוק ואינסטגרם ועוד ועוד. הכל כדי לפצות על חוסר היכולת לצאת מהבית ולחוות את התערוכות בצורה פיזית. גם אנחנו, בסדרת הראיונות שלנו על אמנות בימי קורונה מנסים להביא משהו מחוויית ביקור הסטודיו לפלטפורמה הוירטואלית. אבל אין מה לעשות, בסופו של דבר אנחנו "אולד פאשן" ובשבילנו אין באמת תחליף לחוויה הבלתי אמצעית של אמנות בחלל התצוגה – יהיה זה המוזיאון, הגלריה או הרחוב. לכן, כשראינו שעם ההקלה בהנחיות הסגר גם עולם האמנות מגיח בזהירות מהאינטרנט לעולם הממשי, התרגשנו מאוד וכמובן היינו חייבים לספר לכם על זה! מוקדם מאוד לדבר על חזרה לשגרה. זו כנראה מילה שתצטרך לקבל פירוש חדש בתקופה הקרובה, אבל אנחנו מקווים שהשבועות הבאים יספקו לנו עוד ועוד חומרים להמלצות ככל שיוסרו המגבלות.
כמובן שהבריאות והבטיחות מעל הכל, שמרו על עצמכם ביציאה למרחב הציבורי, היו ערים להנחיות המשתנות והשתמשו באמצעי ההגנה המתאימים והלוואי שנוכל להפגש כבר בקרוב ולברך אלה את אלה בנקישת מרפק מסורתית.
בברכת שבוע חדש וטוב,
שני ורנר וצוות Talking Art


שי זילברמן, מתוך התערוכה "שומר הגן", גלריה עינגע

"דרך מרפסת", הקרנות וידאו מול בתי העיר. יוזמה: לילך שטיאט. אוצרות: דורון רבינא ודלית מתתיהו
אין ספק שהתקופה האחרונה, בה אין באפשרותנו לבקר בחנויות או לשבת במסעדות החביבות עלינו, היא שעתם היפה של שירותי המשלוחים. גם מקומות שמעולם לא עשו משלוחים, כמו באסטות בשוק או משקים חקלאיים ישמחו להביא לכם את תוצרתם אל סף הדלת. מוזיאון תל אביב הוא בהחלט לא באסטה בשוק, אבל גם הוא יושב נטוש וחסר מעש בימים אלו. אבל עכשיו, אחרי שבועות ארוכים בהם ניתן היה לחוות את המוזיאון רק באמצעים וירטואליים, יוצא המוזיאון ומביא את האמנות אל הקהל. בשעות הערב יוקרנו על בניינים ברחבי העיר עבודות וידאו של כמה מהאמנים המוצלחים בז'אנר. האמת, בלי קשר למצב יוצא הדופן בו אנחנו נתונים עכשיו, היוזמה של הוצאת אמנות וידאו ממגדל השן המוזיאלי אל הרחוב היא מבורכת ואנחנו מקווים שתהפוך למסורת גם בימים נורמליים יותר.
החל מיום ראשון 26.4.20 בשעות הערב. הודעות על מועד ההקרנות ומיקומים יישלחו לתושבי האזור והפעילות תשודר בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק של המוזיאון.
בהשתתפות: בן הגרי, ראפת חטאב, הילה לולו לינ פרח כפר בירעים, אלונה רודה, גלעד רטמן

"ארס סקולפטורה", תערוכת יחיד של נחום ענבר
גלריה גורדון מהווה את הסנונית הראשונה בעולם הגלריות המקומי לפתוח את שעריה מחדש. ולא רק זה אלא הגדילה לעשות ולפתוח תערוכה חדשה (ללא אירוע פתיחה כמובן). התערוכה מציגה את פסלי האבן המרשימים של נחום ענבר שהם מעין דיוקנאות של האמן ופסלו. פסליו של ענבר הוצגו בתחילת השנה בגלריה של תוכנית ארטפורט במסגרת תערוכה קבוצתית שהציגה את עבודותיהם של שלושה אמנים מבוגרים הפועלים מתחת לרדאר של עולם האמנות העכשווית המקומי. משמח לראות שהוא חווה כרגע מה שנראה כמו פריחה מאוחרת.
איפה: גלריה גורדון, הזרם 5, תל אביב. מומלץ להתעדכן בשעות הפעילות של הגלריה דרך האתר בקישור

"שומר הגן״, תערוכת יחיד של שי זילברמן. אוצרת אירית הדר
תערוכתו של אמן הקולאז' שי זילברמן היתה תלויה ומוכנה ממש כשהתפרץ משבר הקורונה במלוא עוזו לכן מעולם לא נפתחה והדרך היחידה לראות אותה היתה באמצעות סיור וירטואלי. כעת, עם התרככות ההגבלות, פותחת גלריה עינגע את שעריה שוב ולנו הקהל ניתנת האפשרות לחוות את התערוכה במתכונתה המקורית – פנים אל פנים. אמנם בינתיים תפעל הגלריה במתכונת מצומצמת בסופי שבוע בלבד, אבל אנחנו קופצים על ההזדמנות בשתי ידיים. בתערוכתו החדשה לוקח זילברמן את עבודתו למקום אבסטרקטי יותר ובנוסף לדימויים מציג סדרה של עבודות הבוחנות את היחסים בין משטחי צבע שונים.
למי שאין באפשרותו או שעדיין לא מרגיש בנח לצאת, אפשר לבקר בתערוכה בצורה וירטואלית בקישור
איפה: גלריה עינגע, בר יוחאי 7, תל אביב


נחום ענבר, מתוך התערוכה "ארס סקולפטורה", גלריה גורדון, תל אביב

שני ורנר וצוות Talking Art

שתפו

המלצות אמנות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן